Skocz do zawartości

Pierwszy lot RWD 5 by skazoo


bajer0

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy lot RWD5 by skazoo.

Wcześniej raz pilotowałem kolegi pitsa, przez pół minuty ;)

Lądowanie też można zaliczyć do udanych, tylko na koniec samolot zrobił hop na plecy przez śmigło ;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa jasne:

 

Plany RWD 5 by skazoo, 130cm rozpiętości, długości nie znam.

 

Silnik:

Welgard 1400RPM/V

500G ciągu

 

regiel:

E-Sky 25A z soft startem (wyciągnięty z Honey Bee King 3) co sprawia problemy, ale lata

 

Bateria:

Flightmax 2200 3 cele

 

Odbiornik:

Corona RP6S1 35Mhz z syntezą

 

Serwa:

2x Towerpro micro (nie pamiętam oznaczenia, najtańsze z metalowymi trybami)

1x Esky micro cyfrowe 8G też z Honey Bee King 3 ;)

 

Radio:

E-Sky EK2-0404 od Lamy ;) 4CH 35Mhz

 

Waga modelu ok 635g

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik:

Welgard 1400RPM/V

500G ciągu (za mało do tego modelu)

Waga modelu ok 650-700g - nie mam dokładnej wagi ;(

Dla czego myślisz, że za mało do tego modelu? Górnopłaty trenerki, z tak dobranym profilem jak ten RWD spokojnie mogą latać na 60-70% wagi. Myślisz, że oryginał miał inny stosunek mocy do wagi? Nie rozumiem takiego podejścia. Model powinien latać na skrzydłach a nie na silniku, oczywiście oprócz akrobacji 3D, a swoim modelem chyba nie chcesz zawisów robić.

Lata świetnie, statecznie, sama przyjemność :) gratulacje. Wrzuć fotkę jak to wygląda, chociaż zasadą jest, że jak model dobrze lata to dobrze wygląda :) odwrotnie nie koniecznie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik:

Welgard 1400RPM/V

500G ciągu (za mało do tego modelu)

Waga modelu ok 650-700g - nie mam dokładnej wagi ;(

Myślisz, że oryginał miał inny stosunek mocy do wagi? Nie rozumiem takiego podejścia.

Szczerze to sam nie wiem co myślę w tym temacie, jestem dopiero początkującym i sądziłem, że podane 500g ciągu odpowiada wadze modelu (to by się wydawało logiczne) dlatego ten dopisek, ale pewnie jako bardziej doświadczony modelarz masz rację. Nie wymagam od niego akrobacji, po prostu porównałem te dwa parametry i wydawało mi się, iż silnik jest za słaby do niego.

Zdjęcie wrzucę jak wyjdę z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie i dużym uproszczeniu:

Silnik w tego typu samolocie (modelu) poprzez śmigło powinien nadać maszynie taką prędkość, by powietrze pływające profilowany płat wytworzyło siłę nośną większą niż jego masa. Błędem jest myślenie, że siła ciągu powinna odpowiadać jego masie (w prawdziwych samolotach się tak nie zdarza)

Ale ponieważ możliwości współczesnych silników elektrycznych pozwalają na otrzymanie mocy nawet dwukrotnie większej niż masa modelu, stąd mamy możliwość budowania modeli wykonujących akrobacje 3D.

Można oczywiście montować do zwykłych górnopłatów większe silniki, choćby z uwagi na bezpieczeństwo. Zapas mocy pomaga w wyprowadzeniu modelu z trudnej sytuacji i po prostu można uzyskać większe prędkości.

Myślę, że ten silnik ma mocy w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no ;) Piekny locik ;] Obym ja tak latał ;D Rozumiem że moj TOTO bedzie podobnie sie zachowywał ?

 

PS: Przy okazji znalazłem pojecie jak szukac silnika pod model ;D Ja oczywisicie szukałem silnika o ciągu ok. 1kg bo tyle bedzie TOTO ważyl na oko. Jest może jakis wzór? Np 70% * waga modelu= minimalny ciąg silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajer0, Mój trenerek-akrobatka waży do lotu 650g, na silniku EMAX 2822, śmigle 10x6" i 7.2V zasilania mam stosunek ciągu do masy 1:1 a mimo to ładnie pogina po niebie i jest dosyć żwawy (ale trzeba mu i tak wrzucić 3S).

A tak poza tym... nie lataj nad głową ;P

 

Squa, ToTo z założenia to motoszybowiec więc jemu też spokojnie styknie 1:1 stosunku masy do ciągu... A poza tym nie wiem jak chcesz w takim małym modelu z depronu osiągnąć 1kg masy do lotu:P chyba, że mu pół kilo kamieni wrzucisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spokojnie wystarczy. Wątków o tym modelu jest tu chyba ze 100 :P

-żeby tylko tyle... :lol: JA też mam ten model (nawet mi się już znudził). Latałem na kilku silnikach: emax2822, jakiś TP za wręgowy i jeszcze jakiś inny (no name) i na każdym model latał świetnie. Nie było problemu ranwersem, pętlą... nawet lot nożowy przy odpowiednim przerobieniu sterów da się zrobić :lol: Tylko lot plecowy raczej nie wykonalny, chyba że przy odpowiednim przygotowaniu modelu. Fajny filmik-trzymaj model jak najdłużej-bo jest świetny jak na deproniaka :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.