Skocz do zawartości

GPS do motolotni. Jaki?


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym kupić GPS z przeznaczeniem do lotów motolotnią. Myślę, że będzie to coś takiego jak GPS szybowcowy ale dokładnie nie wiem jaki. Wiem że jest na forum kilku szybowników i motolotniarzy więc liczę na waszą pomoc :)

Zależy mi żeby GPS wyświetlał wysokość, prędkość i kierunek po przekątnej do danego miejsca w które chcę dolecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no Marcin :shock:

Już to widziałem ale zdecydowanie za drogi gadżet :(

Widziałem na allegro takie GPSy samochodowe w cenie około 200zł np. ten http://www.allegro.pl/item1024239024_gps_blow_gps35v_nawigacja_samochodowa_3_5_katowice.html

Przekątną trasę pewnie da się ustawić ale jak z wysokością :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak do celów lotniczych lepiej używać GPSa lotniczego. Jeśli latasz w dobrze Ci znanej okolicy, znasz ograniczenia i przestrzeń powietrzną to od biedy może być jakaś Automapa. W wyborze trasy masz - przełajowa i możesz lecieć po prostej. GPS samochodowy nie pokaże niestety przestrzeni kontrolnych lotnisk, stref zakazanych, niebezpiecznych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.