Skocz do zawartości

Plany - skuteczny sposób?


FERFI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z pewnością wiele osób miało problem z planami, a dokładniej z ich drukiem i późniejszym złożeniem do kupy.

 

Otóż, mam zamiar zbudować RWD 5 by Skazoo wg. porady jednego z forumowiczów... Z tym, że po wydrukowaniu wychodzą marginesy przez co plany się dublują i ciężko je złożyć tak aby było wg wymiarów. Powstają też zniekształcenia.

 

Próbowałem na kilku drukarkach z zmianą marginesów a i tak robią się odstępy i duble lub ucinki.

 

Wydrukowanie na arkuszu 140x86 wyceniono mi na 60zł więc odpada....

 

 

Zna ktoś jakiś skuteczny sposób na takowy problem?

 

Pozdr~

Ferfi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm laikiem komputerowym nie jestem, ale nie mogę tego ogarnąć :oops:

 

Tutaj plany wyeksportowane do jpg, jeżeli by ktoś mógł to zrobić w posterize, i udostępnić plik .poster do druku (dla kogoś kto jest w tym programie obeznany to pewnie z 5 minut a pomoże bardzo nie tylko mi) byłbym wdzięczny.

 

 

http://hostuje.net/file.php?id=ae2c25bb7ee5d718ec1a147878c92355

 

 

Edit:

Na HP LaserJet P1005 oraz Urządzeniu Wielofunkcyjnym HP LaserJet 3050 mogę drukować, ale no nie mogę się połapać żeby to zrobić wygodne do ewentualnego docinania....

 

Z PDF (pociętego na 25xA4 przez Skazoo) już była totalna masakra nic zbytnio nie pasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej nie marginesy sa problemem, ale brak jakiejs ramki wyznaczajacej dokladnie granice powierzchni drukowanej, wedlug ktorych moznaby bylo sklejac kolejne kartki. Przy takiej ramce marginesy bylyby wlasnie jak najbardziej wskazane zeby sobie robic zakladki.

 

W mojej drukarce nie udalo mi sie takiej ramki ustawic. Tzn jakas tam jest, ale pozostaje wciaz drobny margines miedzy ramka a wydrukiem. Czyli problem pozostaje. Moze rzeczywiscie to zalezy od typu drukarki.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jaki masz problem. Drukujesz plany na normalnej drukarce, z podziałem na karti. Przycinasz na każdej z nich, powiedzmy, dolny i prawy margines i doklejasz do sąsiednich (prawej i dolnej) kartek na zakładkę. Nie ma znaczenia jak duży ten margines jest i czy jest zaznaczony na wydruku. Tniesz nożyczkami tak, żeby krawędź była tam, gdzie kończą się linie przechodzące na następny arkusz. I możesz nawet ciąć krzywo, zygzakiem, łukiem czy innym szlaczkiem, byle tylko te linie były przycięte dokładnie na końcach. Wszystko potem ładnie się złoży. No prawie ładnie, bo trzeba wziąć pod uwagę, że zawsze będą pewne niedokładności wydruku i nie wszystkie linie w siebie trafią - amatorskie drukarki nie są zbyt precyzyjne. Ale na pewno masz linijkę i ołówek (pisak, długopis) i z tym problemem też sobie poradzisz. Kombinuj chłopie, bo właśnie na tym polega modelarstwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.