Skocz do zawartości

EXTRA MX Precision Aerobatics


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tam nic oprócz płyty lotniska i polnej drogi nie ma. Po zaostrzeniu przepisów trudno jest nawet latać jeśli nie jest się członkiem sekcji modelarskiej aeroklubu. Wszystko jest na radawierc.pl - dla psychicznego komfortu polecam przeczytać przed przyjazdem :wink:

 

Edit:

 

Mowa o lotnisku Gotartowice pod Rybnikiem

To już wszystko jasne: ja z Lublina a Ty do Wieśka piszesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkownika jakuban

Drogi kolego ale z muzyką to już ostro przesadziłeś. Nie lubię takiej muzyki i proszę zmień bo nie zobaczę Twojego filmu i nie bedziesz miał 100 kliknięć!

Ponadto jeszcze jedna uwaga!

A co to za idiota tak krzyczy na końcu? Uważam że przed opublikowaniem powinieneś zająć się treścia która przekazujesz. Nie zapominaj ze na forum są również użytkownicy młodzi, poniżej 6 roku życia, dla których takie słowa są nieodpowiednie.

W ogóle to nie wiem jakie zwyczaje panują u Ciebie na lotnisku. W moim mieście wszyscy siedzą spokojnie i podziwiają jak koledzy ćwiczą lądowania trenerkami. Jedyne dopuszczalne komentarze to (kolejność alfabetyczna)

Ależ to było niesamowite!

Hmmm było blisko!

Do diaska!

O bońciu!

Oceniam ten lot na 5/6!

Ojojojojojo!

Przepiękne lądowanie, takie na 3 punkty - lądował model bez podwozia...

Wspaniały lot!

 

Ponadto ten lot był bardzo niebiezpieczny, jestem przekonany ze naraziles wielu ludzi na niebezpieczenstwo, uwazam ze powinienes latac wolniej i nizej, wtedy nawet jakby samolot upadł na plansze to by się nic mu nie stało. Co najwyżej mógłby Pan złamać śmigło ale to zawsze można skleić taśmą lub ewentualnie żywicą, tylko trzeba poczekać aż wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam chciałem Pana zapytać czy te samoloty latają na eter ? 8) i w ogóle to jaki jest zasieg i ile kosztuje taki na sterowanie ? czy ten pilot jest na paluszki ?

 

Czy ta dosyc duża powierzchnia skrzydła nie trzyma go za mocno w powietrzu przy scianach i autoratoacjach ? patrząc na całosc troszke przypomina fun fly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkownika alchemique:

 

Powodem wykorzystania takiej ścieżki dźwiękowej w wyżej zamieszczonym nagraniu filmowym była wysoka temperatura powietrza panująca tego dnia na płycie lotniska, która spowodowała zaburzenie sieci neuronalnej mózgu kamerzysty. Myślę jednak, że dzięki temu że zwróciłeś na to uwagę będę miał znacznie więcej niż 100 kliknięć. Dziękuję za to.

 

Dziękuję także za zwrócenie uwagi na treść filmu. Z tego względu kieruję apel do wszystkich użytkowników forum poniżej 6 roku życia: Film jest przeznaczony dla widowni powyżej 6 roku życia lub dla widowni poniżej 6 roku życia, która korzysta z komputera i sieci internetowej pod stałym nadzorem swoich pełnoletnich rodziców.

 

Proszę nie używać zwrotów w stylu: co to za idiota... Pamiętajmy o młodej widowni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co zrobić z kawałkiem tkaniny dostarczonej do zestawu?

Z tego co widzę to trzeba wzmocnić na dole wręgę silnikową. Trzeba to zrobić, wzmacnialiście tą tkaniną? Jeżeli tak to z której strony?

Wręga i tak jest zalana jest sporą ilością żywicy, dodatkowo te kawałki płytek węglowych po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co zrobić z kawałkiem tkaniny dostarczonej do zestawu?

Z tego co widzę to trzeba wzmocnić na dole wręgę silnikową. Trzeba to zrobić, wzmacnialiście? Jeżeli tak to z której strony?

Wręga i tak jest zalana jest sporą ilością żywicy, dodatkowo te kawałki płytek węglowych po bokach, powinno być dobrze nawet bez tej tkaniny.

Silnik i regulator już mam na miejscu. Silnik idealnie pasuje pod otwory natomiast regulator http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10331&Product_Name=Turnigy__Brushless_ESC_85A_w/_4A_SBEC trochę nie po mojej myśli.

Waży 85g czyli 25g więcej niż podają na stronie. Jak dam do tego Bec to razem będzie 100g :( . I teraz się zastanawiam czy nie kupić http://www.nastik.pl/dynam-60a-p-278.html czy ten http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2221,regulator-dl-60a-pulso

A może zostawić ten co mam tylko nie zakładać beca (podają, że ma 4A co powinno wystarczyć)

Kurcze ale i tak będzie 40g więcej niż z tymi podanymi powyżej. Pakiety 100g cięższe niż u Krzyśka + 40 więcej regulator to będzie w końcu ważyła Ok. 1850g :|. Silnik da radę?

Jeszcze mam pytanie odnośnie snapów z zestawu. Czym zabezpieczyliście śrubki żeby się nie wykręciły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam turnigy plusha z UBECem oraz 4ma serwami hs-225mg i zero problemow. Wiec chyba nie musisz zakladac BECa (chyba, ze chcesz 6V na serwach).

 

Co do masy to silnik na pewno da rade- dawal rade w modelach 2000g+, wiec czemu nie ma tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz a w instrukcji jest coś napisane o tkaninie , ja nie zauważyłem no i ta wręga jest dosyć mocno zapaćkana żywicą.

W moim zestawie nie ma tkaniny jak również brak jest kółka ogonowego.

Mnie zabrali a tobie dołożyli :(

Daj zdjęcie o które miejsca Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie ma ale powinieneś mieć ulotkę i tu jest napisane o tkaninie. Z tego co zrozumiałe to trzeba nią wzmocnić łączenie domku z wręgą silnika na dole.

Dołączona grafika

Kadłub MX jednak mniejszy od PA i z tąd taka różnica w wadze.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Ale skrzydła mają większą powierzchnie.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

A jak zabezpieczysz te śrubki w snapach? Ja dałem niebieski loctite ale słabo trzyma za mała powierzchnia gwintu. Wg. instrukcji zielony albo czerwony, żadnego z nich nie mam a nie chce mi się ganiać za tym po mieście. Próbowałem też rzadkiego CA ale łapie też dźwignie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.