Skocz do zawartości

zbudowałem cegłe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zbudowałem samolot treningowy rozpiętość 1070mm, powierzchnia skrzydeł 22dm2, masa 1400g. silnik mam tower pro 2409-12 ciag wedlug producenta to 1000g i tu moje pytanie czy to ma szanse poleciec, a drugi problem to jak próbuję startu z kół to samolot ostro skręca aż dotknie skrzydłem ziemi i nie wiem czemu sie tak dzieje dodam ze nie mam skrętnego koła tylniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zbudowałem samolot treningowy rozpiętość 1070mm, powierzchnia skrzydeł 22dm2, masa 1400g. silnik mam tower pro 2409-12 ciag wedlug producenta to 1000g i tu moje pytanie czy to ma szanse poleciec, a drugi problem to jak próbuję startu z kół to samolot ostro skręca aż dotknie skrzydłem ziemi i nie wiem czemu sie tak dzieje dodam ze nie mam skrętnego koła tylniego.

 

A bez kół startuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misspalma, to zależy jaki to model (3D, funfly, akrobat, trener, ....). Masz obciążenie powierzchni nośnej 63,6g/dm3. To już trochę dużo jak dla modelu tej wielkości, ale ma szanse latać. Mój FunFlyo rozpiętości 880mm ma obciążenie 56 g/dm3 i lata całkiem fajnie. Powoli też potrafi lecieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model to trainer, dziś zmierzyłem na dokładnej wadze elektronicznej i wyszło 1315g, model wykonany jako rdzeń z styroduru i pokryty w całości balsą 1,5mm, dodatkowo około 60gram dorobiłem się przez konieczność dociążenia przodu by uzyskać odpowiedni środek ciężkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziu naprawdę zmienil styl!

Nigdy w życiu! Konkretne pytanie, to konkretna odpowiedź :P

 

dodatkowo około 60gram dorobiłem się przez konieczność dociążenia przodu

Pakietu nie da się przesunąć bardziej na dziób? Serwa masz w ogonie? Może je przerzucić do przodu? 60g to sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pakiet mam już na samym dziobie, serwa mam n a ogonie ale są typu mikro 9g jak sobie przeliczyłem jak przesunąłbym je do środka ciężkości to zaoszczędziłbym 30g na dziobie ale znowu musiałbym doliczy jakieś bowdeny wiec nie wiem czy to opłacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cegła. Pewnie ten styrodur to pełny klocek a trzeba go było mocno wyażurować. Moim zdaniem oklejanie styroduru balsą to zbędne koszty. Ja bym na twoim miejscu do środka dał styropian. Niestety tak jest, że jak chcesz zrobić mocny model, to wychodzi ciężko. Wtedy prędkość większa i skutki ewentualnej kraksy dotkliwsze. Tak się uzyskuje efekt odwrotny do zamierzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.