Jump to content

Witam wszystkich forumowiczów


Recommended Posts

Mam na imię Marek pochodzę z Niechlowa małej miejscowości w okolicach Głogowa (22 km).

 

Modelarstwem interesowałem się od zawsze. Zaczęło się od małych żaglówek struganych z kawałków kory czy innego "budulca". Potem przyszła kolej na sklejane modele plastikowe, które powstawały najpierw pod czujnym okiem i niekiedy niewielką pomocą taty. Od dziecka również marzyłem o lataniu samolotem RC (mimo, że pochodzę z małej miejscowości ok. 1 tys mieszkańców to istniała u nas kiedyś modelarnia i chyba to ona tknęła we mnie chęć tworzenia maszyn wzbijających się w powietrze ).

 

Potem przyszedł okres zastoju. Ale niedawno powróciły "marzenia" o ulotnieniu samodzielnie stworzonego samolotu. I tak trafiłem na wasze forum, które dość dokładnie niekiedy nawet wręcz łopatologicznie ;D tłumaczy co, jak, gdzie, po co, oraz "od czego zacząć" osobom początkującym jak ja.

 

Więc po przestudiowaniu forum wiem, że najlepiej zacząć od prostego modelu. Jeszcze się nie zdecydowałem, ale niedługo zacznę tworzyć któryś z modeli RWD, wicherek, Toto lub zefirek. Jak uda mi się go ulotnić oraz jak nie braknie mi chęci i zaangażowania(raczej jest to niemożliwe ponieważ modelarstwo jest dla mnie impulsem pozwalającym rzucić palenie, a za pieniądze oszczędzone w ten sposób będą powstać modele) to zajmę się jakimś bardziej wymagającym modelem z lotkami, a może i nawet w całości wykonanym z balsy.

 

Zdecydowałem się także po przeczytaniu różnych tematów na forum, że cały sprzęt potrzebny do zaczęcia zabawy z samolotami RC zakupię w HK.

 

Jak na razie myślę, że wystarczy. Niedługo zacznę was pewnie dręczyć pytaniami i wątpliwościami związanymi z modelarstwem(oczywiście jak nie znajdę wcześniej odp na forum :D ) .

 

 

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich forumowiczów!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.