Skocz do zawartości

Obliczanie środka ciężkości w modelu Fun Fly


modelarzkobi

Rekomendowane odpowiedzi

Oblicza się dokładnie tak samo. Jednak ze względu na specyficzny sposób latania takim modelem, środek ciężkości daje się zwykle sporo dalej do tyłu niż wynika to ze standardowych wyliczeń. Wszystko zależy od umiejętności pilota. Latanie z tylnym ść nie jest łatwe, model jest bardzo nerwowy na wysokości (minimalny zapas stateczności podłużnej lub wręcz brak takowego) ale to ułatwia wykonawanie wielu figur (szczególnie pionowych, np. zwis). Pierwsze loty proponuję zacząć z przednim ść. Dopiero w miarę poznawania modelu i przy większych umiejętnościach pilotażu można go próbować przestawiać stopniowo do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest ten problem ile dac SC do tyłu. Jest bodajrze coś takiego jak współczynnik stabilności wyrażony w procentach to chyba chodzi o to że dla fun fly musi byc mały ten współczynnik np. 5% a dla modeli np. trenerków to np.15%. Chyba dobrze to rozumowuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest ten problem ile dac SC do tyłu.
Nie chcę być złośliwy, ale jeśli tego nie wiesz to daj zgodnie z wyliczeniami. Jak bedziesz wiedział ile możesz dać do tyłu to dopiero wtedy próbuj zmieniać małymi kroczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważając mojego Kabriolina dalem na pustym zbiorniku wywazenie do oporu do przodu w granicach zalecanych przez producenta. Poniewaz mam zbiornik 300ml a lot zuzywa okolo 100ml mam wiec 200ml balastu-rezerwy. Moglbym bezproblemowo wywazyc bardziej do tylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.