Skocz do zawartości

hitec optic 6 sport 6kanał


kacper96

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Instrukcja obsługi... Nie wiem jak w optic sport ale w moim zwyklym jest to przełącznik ten po lewej strone, duży, plastykowy.

 

A ja żeby nie mnożyć tematów zadam tu moje pytanie :

Czy aparatura może się wyłączyćna chwile od wstrząsów , uderzeń ?

Dziś sobie latałem modelem. Lądując nim do ręki uderzyłem kołpakiem w bok aparatury (optic 6). aparatura wyłączyła się na ok. 6-10 sekund. Po czym się włączyła. Żeby sprawdzić objawy stuknąłem nią lekko z boku - wyłączyla się na sekundę i sie włączyła. Potem już stuknięcia nie robily na niej wrażenia - nie wylączała się. Co to może ozanaczać ? Zepsuta czy co ?

Dobrze że to sie stało jak wylądowałem :shock: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze że się zaciekawiłem tym zjawiskiem. Okazało się że wtyczka samoróbka z wtyku serwa, pod wpływem wyciągania do ładowania, była już na wyczerpaniu, kabelki też... W opticu to jest tak kijowo zbudowane (gniazdo zasilania) że wtykasz i wyciągasz wtyczkę pod kątem prostym i to jeszcze w komorze pakietu..

 

============================================================

EDIT : (02.06.10r.)

 

I tak, już powinno być bezpiecznie. . Otworzyłem aparaturę i zobaczyłem co w trawie piszczy. Antena i zasilanie były umocowane na oddzielnej płytce i dobrze. Okazało się że moja wtyczka miała już wysłużone kabelki, które prawdopodobnie planowały się urwać. Gniazdo zasilania ledwo siedziało na płytce (było obruszane).

Na dodatek miałem naderwane łączenie anteny z ścieżką na płytce :/. Prawdopodobnie zostało uszkodzone przy otwieraniu, choć bardzo delikatnie otwierałem, lub kiedyś podczas głupich zabaw z nudów tzn. trzymanie nadajnika za antenę... Tu minus dla producenta - sztywny montaż anteny na płytkę to nie jest dobry pomysł. Zasilanie też nie jest fajne, lepiej by było gdyby złącze wystawało w komorze na kabelku.

Postanowiłem wyrzucić gniazdo oryginalne i wstawić po prostu kabelek. Łączenie anteny zostało zabezpieczone oddzielnym kabelkiem.

 

Więc panowie, morał taki :D :

1. Chwilowe samoczynne wyłączenie się nadajnika nie jest rzeczą normalną, nawet przy lekkim uderzeniu.

2. Nie bawić się anteną, tzn. nie trzymać za nią nadajnika :D

 

Pozdrawiam, dziękuję za pomoc i życzę udanych lotów ! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, posiadam aparature hitec optic 6 sport i nie wiem gdzie się znajduje 6 kanał

Z tym jest problem. Brakuje suwaków po bokach aparatury tak jak to ma miejsce w Opticu 6. Kanał 6 wykorzystasz ustawiając mikser klapolotek. Jeżeli chodzi o proporcjonalne sterowanie szóstym kanałem to nie ma takiej możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.