Jump to content

Problem z kablem do aparatury E-Sky


biedronas

Recommended Posts

Witam!

 

Mam aparaturę E-sky i chciałem ją podłączyć do mojego laptopa (przez port USB), aby poćwiczyć trochu latanie na symulatorze (mój sprzęt do Dell D620 Win XP sp3). Niestety nie wiadomo dlaczego po podłączeniu aparatury przez kabelek (oryginalny od LAMY) system pokazuje informację, iż jest to nieznane urządzenie i nie można z niego korzystać. Nie dałem też rady ustawić ręcznie joysticka w2 menedżerze urządzeń, gdyż widnieje informacja, iż nie ma odpowiedniego sprzętu. Sam kabelek i aparatura jest sprawna, gdyż po podłączeniu do innego komputera nie ma żadnych problemów. Czy ktoś może zetknął się z takim problemem? Czy ktoś wie, co należy zrobić?

Link to comment
Share on other sites

a to ciekawe a ta czerwona dioda w IF miga ? Sprawdz jeszcze raz w innym kompie a potem u siebie w kontrolerach gier . Powinien sie tam pojawic USB joystic . Mozliwe ze cos masz namieszane w systemie .

Link to comment
Share on other sites

to jest dell może nie masz wlaściwych mu sterowników ? To laptop pewnie płyta główna z czegoś okrojona . Przychodzi mi jeszcze jedna sprawa do głowy . Zainstalować sterowniki z jakiejś karty dzwiękowej która ma port gier . Diabli wiedza o co systemowi chodzi . Pewnie jakiejś biblioteki nie ma .

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze jako ciekawostkę, iż podłączając pada bez problemu mi go wykrywa i instaluje. Jednakże loty na padzie to nie to samo...

 

Przy odrobinie czasu postaram się sprawdzić, czy pod linuksem będzie ten sam problem. Wtedy przynajmniej powinno być wiadome mniej więcej, czy jest to wina sprzętu, czy systemu.

 

Jednakże gdyby ktoś miał jakieś pomysły bądź rady, to będę wdzięczny.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj udało mi się zdobyć inny kabel (nie od E-sky'a) i wszystko działa bez zarzutu. Tak więc pewnie kabel. Zadziwia mnie jednak, że na innym kompie ten kabel nie sprawia problemów... Może uda mi się załatwić inny kabel e-Sky i zobaczę, czy będzie działać.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.