Skocz do zawartości

Turnigy 9x - lotki i klapy oddzielnie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem. A w filmiku jest coś nie tak, albo po prostu facet miał serwa odwrócone od klap.

Facet miał serwa ustawione tak samo, w prawo lub lewo, ja niestety w modelu mam serwa ustawione przeciwlegle więc jedno działa dobrze, drugie niestety w odwrotną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hej,

 

Moja propozycja 2 serw lotek i 2 serw klap bez odwracaczy i grzebania w serwach:

 

Obsada kanałów:

1 AIL1

2 ELE

3 THR

4 RUD

5 GEAR

6 AIL2

7 FLP1

8 FLP2

 

Kanał operacyjny:

5

 

FLAPERON:

AIL1 -100 -50

AIL2 50 100

FLP1 0

FLP2 0

 

MIX1:

GYR

FLP

0

100

-100

ON

 

MIX2:

GYR

FLP

0

100

-100

ID1

 

MIX3:

GYR

FLP

0

-100

100

ID2

 

MIX4:

GYR

FLP

0

-100

100

ID2

 

MIX5:

GYR

FLP

0

100

100

ON

 

MIX6:

GYR

ELE

ID1

40, 50, 50, 50, 40

 

MIX7:

GYR

ELE

ID2

30, 50, 50, 50, 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@sbruski czy mógłbyś trochę objaśnić funkcje poszczególnych miksów (i czy wszystkie są konieczne do uzyskania samych klapolotek, bo widzę tam miksy ze sterem wysokości)?

Udało mi się zaprogramować klapolotki według instrukcji strejla_u, klapolotki działają pięknie za potencjometrem, tylko jest jeden problem. Nie mogę ich pogodzić z różnicowym wychyleniem lotek, tzn różnicowo wychyla się tylko jedna z nich, a druga w pełnym zakresie w obie strony. Różnicowość realizuję za pomocą opcji "aildiff" w aparaturze. Żeby działała prawidłowo muszę mieć drugą lotkę wpiętą na kanale 7, ale wtedy z kolei miksy klapolotek nie bardzo chcą działać. Czy ktoś używa jednocześnie obu tych funkcji (klapolotki i różnicowe wychylenia lotek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sbruski czy mógłbyś trochę objaśnić funkcje poszczególnych miksów (i czy wszystkie są konieczne do uzyskania samych klapolotek, bo widzę tam miksy ze sterem wysokości)?

Mój setup to 2lotki i 2 klapy ODDZIELNIE. Nie ma funkcji klapolotek. Domiksowuję wysokość, aby zneutralizować efekt działania klap. Bardzo polecam lekcje programowania na youtube. Wrzuć richardmrazek i wybieraj... Róznicowość lotek jest zrobiona na Flaperon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie,

a jam mam jeszcze inną propozycję podłączenia lotek na dwóch kanałach oddzielnie i klap na dwóch kanałach oddzielnie (w Turnigy TGY 9x, mod2):

 

Kanały

1 AIL1

2 ELE

3 THR

4 RUD

5 GEAR

6 AIL2

7 AUX (nazwijmy górny)

8 AUX (nazwijmy dolny)

 

Kanał operacyjny:

5

 

FLAPERON:

AIL1 100 100

AIL2 -100 - 100

FLP1 0

FLP2 0

 

MIX1:

State ACT

Master GYR

Slave AUX górny

Offset 0

Uprate 100

Dnrate -100

SW NOR

 

MIX2:

State ACT

Master GYR

Slave AUX górny

Offset 0

Uprate 000

Dnrate 000

SW ID1

 

MIX3:

State ACT

Master GYR

Slave AUX górny

Offset 0

Uprate -100

Dnrate 100

SW ID2

 

 

MIX4:

State ACT

Master GYR

Slave AUX górny

Offset 0

Uprate -100

Dnrate 100

SW ID2

 

MIX5:

State ACT

Master AUX górny

Slave AUX dolny

Offset 0

Uprate 100

Dnrate -100

SW ON

 

MIX6:

GYR

ELE

ID1

40, 50, 50, 50, 40

 

MIX7:

GYR

ELE

ID2

30, 50, 50, 50, 30

 

Założenia są takie, że wszystkie serwa klap i lotek założone są w układach lustrzanych, konieczne jest też dostosowanie reversów (u mnie THR - kanał 3, FLP - kanał 6, AUX górny są REV, pozostałe NOR). No i wszystko chodzi jak złoto... Prawie :wink: Niestety w opcji Display w położeniu przełącznika trzypozycyjnego ID2 jedna klapa (nazwana wyżej dolną) wychyla się kilka procent bardziej, niż druga. Będę wdzięczny za podpowiedź, jak to rozwiązać.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.