Skocz do zawartości

Szukam zestawu: silnik 3f + li-pol +regulator


pom89arancz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przy ogladaniu tego forum zainteresowalem sie modelami depronowymi napedzanymi silnikami 3f

troche sam poczytalem o tym i co nieco liznelem temat ale zwracam sie do doswiadczonych modelarzy gdyz szukam zestawu (niechodzi o zestaw fabryczny tylko o jakis dobry silnik itp niemusi byc z jednego zestawu) silnik 3f,regulator i li-pol

silnik najlepiej zeby byl w granicach 50-100 zl regulator 50-85zl i li-pol 80-140 zl (z duza pojemnoscia)

chcem tym zestawem latac na depronowcach o malych/srednich wymiarach, do max masy modelu 1 kg

najlepiej zeby byl to porzadny sprzet ma mam nadzieje na nim dobrze polatac i niehcem go szybko wymieniac

jaki zestaw polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trudno znaleźć coś takiego, jak zestaw do małych depronowych modeli i jednocześnie do modeli o masie 1kg.

Jest to za duża rozpiętość wagi modelu, i co za tym idzie mocy zestawu.

Moim zdaniem jako pierwszy napęd bezszczotkowy powinieneś kupić coś max taniego.

Tanie, bo popularne i masowo produkowane - pewnie wiele osób z tego korzysta.

Polatasz, sprawdzisz, a wtedy sam wyrobisz sobie zdanie, co Cię interesuje i w jakim kierunku chcesz podążać.

 

Moje wskazówki wynikają z doświadczenia, ale jak wiadomo tani towar nie trzyma parametrów i trudno się upierać przy konkretach.

-Na początek weźmy regulator.

Nie masz specjalnych wymagań, ale warto by był z zapasem mocy, bo i tak niewiele waży (coś z szeregu 12A do 18A i żeby był tani wystarczy do 3 lipoli ).

-Jeżeli chodzi o silnik, to na początek proponuję Tower Pro za 33zł (czyli "dzwonek", "chińczyk" itd).

Z tym silniczkiem naprawdę można sporo zdziałać.

Mam ich kilka i ostatnio też kupiłem 4 do nowych modeli.

Typ musisz dobrać do preferowanego sposobu latania i modelu (powiedzmy, że wyższe Kv do szybkich modeli, niższe do ćwiczenia zawisów).

-Lipoli nie ma uniwersalnych i musisz wybrać coś do konkretnego zastosowania (modelu i silnika).

Najlepiej coś z zakresu 1000mAh do 1500mAh i minimum 15C (mniejsze wydajności też by wystarczyły, ale wtedy jest większe prawdopodobieństwo kupienia "zleżałego" towaru :)).

Polecam zabawę rozpocząć od 3 cel (3S, czyli nominalnie 11,1V).

 

 

Żeby było konkretnie, moja propozycja na początek:

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=22&products_id=181

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=23&products_id=115

http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=21_41&products_id=62

Sklep przypadkowy, ale towar trochę znany (poza lipolami).

Całość kosztuje tam 186zł (w kompecie może byłaby zniżka).

Jeszcze niedawno podobny sprzęt kosztował 3x drożej, więc chyba można poeksperymentować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedzi i napewno skorzystam z rady pan huberta_taty

pakiet i regulator który pan zaproponowal chyba kupie ale silniczek "troche" mocniejszy bym jednak chcial

edit..

stronka jaka podal mi administrator jest mi znana ale tez ceny sa na niej troche zabardzo wygórowane

 

ale liczy sie chec pomocy i za to dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podal mi administrator jest mi znana ale tez ceny sa na niej troche zabardzo wygórowane

 

Napisz jeszcze coś śmiesznego, ostatnio jest tu tak mało rozrywkowo. :rotfl:

Albo masz kłopot z językiem polskim, albo nie wiesz o czym piszesz.

Co nie zmienia faktu, że warto rozpocząć od lowendowego sprzętu, jaki zaproponował Hubert. Do sprzętu z nastika miejmy nadzieję dojrzejesz, jak i tego jeszcze lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.