Skocz do zawartości

kamera DV z przetwornikiem AV sygnału zewnętrznego


armand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Albo mi się coś pomyliło albo nie umiem czytać dokumentacji.

Chodzi mi po głowie, że były kamery miniDV z przetwornikiem AV dla sygnału z zewnątrz.

 

Chcę uzyskać coś takiego:

- obraz z kamery radiolinią

- ciągła rejestracja na kasetce miniDV

- podgląd tego co się dzieje po przez np. Firewire na laptopie

 

Może ktoś znający dobrze temat podpowie czy się da a jeśli się da to na jakiej kamerze miniDV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość slawekmod

Zdaje się ma takie wejścia cyfrowa kamera Sony DCR-TRV33.Ja mam TRV 12 i nie ma wejścia A/V.Ale z tego co wiem TRV33 A/V input posiada.Jest to kamera miniDV.Ma też wyjście /wejście USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Cie mam Armand.

Znaczy po cichu,po cichu,ale cos tam sie dzieje....

Armand,przegladalem mnostwo kamer (dwie nawet kupilem :crazy: ) wlasnie pod katem tego rozwiazania.

I tu male zdziwko.

Kilka kamer ma to o czym piszesz,czyli record i jednoczesnie mozna uzyc gniazd cinch do podgladu obrazu nagrywanego.Ale...

Jedna odnioslem do sklepu na drugi dzien,po ok 10 minutach, wylacza sie podglad :devil:

Na to zwroc uwage,bo pytalem przed zakupem,zeznali ze non stop dziala,instrukcja milczy na ten temat,a jednak sie wylacza.Podobnie z wszelkiej masci aparatami.

 

Armand,DV to anachronizm.Ja nawet probowalem na VHS :crazy: .

Innojezyczni,podpowiedzieli mi lepsze rozwiazanie.Nosnik-karta SD.6-7Mpiksel przetwornik z interpolacja do 12 Mpiksel.To jest kamera,z funkcja-zdjecia.Dosc powiedziec, ze wyzsze modele pracuja juz jako HDTV. Naprawde-ZYLETA obraz.

Mialem to w lapkach-stawiam moje modele w zaklad jesli odroznisz zapis z z DV od SD.

Waga 200g -gotowa do boju,wielkosc paczki paierosow (no moze ciut wieksza)

Koszt-polowa ceny DV. A dv bedzie ciezka,i podatna na ,,urazy'' , no i jest ,,mechaniczny zapis.Moze byc porazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chcę mieć zarejestrowany obraz z w miarę dobrą jakościa na kasecie DV i podgląd na laptopie (i tak musze "tachać" na lotnisko - avionika, rejestracja, sterowanie misją autopilota)

 

Kamera DV nie leci w powietrze jest w sumie rejestratorem tylko, a chcę korzystać z dość dobrego przetwornika AV na cyfrowy zapis a takie są w kamerach. Karty do laptopów potrafią się "zaciąć" i tracę rejestrację. Kamera mini DV pracująca 60 min jeszcze mi się nie zacieła jak do tej pory :wink:

 

Wszystko jest podyktowane rejestracji misji, a nie lataniu na "w goglach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....no to zmienia postac rzeczy,a juz przez chwile myslalem ze chcesz wozic kamere dv .

No i chyba wyjdzie tak jak pisales,waski strumien.

Ale czy zamienia ,, w locie'' AV na cyfrowy, no tu mnie zastrzeliles :oops:

No ale u Ciebie to jest wyzsza szkola jazdy, a ja maluczki,na razie tylko chce poptrzec z gory :roll:

Sorry,Armand,nie wiem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh, czemu tylko po niemiecku

 

to jest badziej wario dla szybowników - chyba takie były korzenie projektu

 

Dla mnie ideałem było by dośc proste (część avioniki tak naprawdę) - pomiar prędkości lotu, pomiar wysokości z rejestratorem na pokładzie i przesyłem droga radiową do stacji naziemnej i obróbka w laptopie - wario to już tylko obliczenia. W sumie jak masz te dwie wartości wysokośc i prędkość i oczywiście znacznik czasu plus możliwośc stawiania swoich znaczników (po to aby dało się coś zanalizować) to do prób nowych konstrukcji naprawdę już wiele więcej nie potrzeba. Nie jestem elektronikiem i jestem skazany albo na pomoc albo na kupno jakiegoś gotowego rozwiązania. Schody zaczynają się kiedy trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jaka była prędkośc startu, prędkośc lądowania i jaka jak się skrzydła złożyły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armand.

Nie bardzo wiem jaka masz tam kamerke,bo jesli bez wejscia video,cyfrowe lub analog to przepadlo.Nie wepniesz sie tak zeby, nagrywac i konwertowac jednoczesnie sygnal analog na cyfrowy.No bo niby jak.

Ale,przypomnialem sobie,ze taki temat przerabialem niedawno ze strona dealu.

A wiec jest tak.

Moja propozycja -uzyj konwertera .

Urzadzenie zmienia kazdy sygnal (bez obciecia formatu obrazu np. 640x480 na 800x600 :lol: ) jak sobie radzi z tym w ,,locie'' nie wiem,ale to wazne i cieszy.Czyli mozesz dowolnie zmieniac digital na analog i odwrotnie -- ,, w locie''

Kosztuje to ok 250 zl.Jesli chcesz linka,zapytam gdzie bylo kupione.A do laptopa,to nawet bez specjalnej karty graficznej podepniesz,po USB ,czyli jesli w miare szybki laptop,powinien dac rade,choc trzeba to sprawdzic,bo jest to jednak dosc duzy strumien.

Ale do rejestracji jest jeszcze inna opcja.Nie potrzebujesz kamery dv cyfrowej,by zamieniac sygnal analogowy na cyfrowy.Ani uzywac kamery jako zapis.

Urzadzenie o ktorym mowa ( zwanym jako konwerter sygnalu ) powyzej,zamienia nam sygnal analogowy na cyfrowy,np. do laptopa.Musisz w celu rejestracji dokupic PVD.Czyli mala nagrywarke.Na karte SD lub dysk twardy.Ma to kilka zalet.Nie obciazasz laptopa.Masz na osobnym nosniku nagrany obraz z kamery w modelu.Niektore modele tez konwertuja od razu na cyfrowy,czyli jak poszukasz to nawet te pierwsze urzadzenie nie bedzie potrzebne.

Nie tracisz jakosci-nagrywasz na sztywno,czyli bezposrednio z tunera odbierajacego obraz z kamery ok 30 f/s.Nie zawiesza sie :devil: A,jesli wersja z wyswietlaczem,masz osobny podglad.

Ceny od 150 $ , a i widzialem za 50$

Czas nagrywania jest zalezny tylko od wielkosci karty SD lub dysku.

Powyzsza konfiguracje sam wyprobuje niedlugo,bo taszczenie tych maneli przestaje byc zabawne (otwieramy studio na lace i ludki maja radoche :crazy: )

 

Armand,na poczatku nie zajarzylem od razu,bo tak to ujales ze padlem.Zmylila mnie ta notka- rejestracja kamera dv.Ty nie zarejestrujesz nic , bo nie masz wejscia video,i stad ta zmylka :ble:

Ale sie wyjasnilo.

C zy o to chodzilo w pierwszym poscie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Armand, rozejrzyj się za kamerami Canona serii MV500i (MV530i) lub MV600i (MV630i). Ewentualnie MV5i (MV5i MC) lub MV6i. Jeżeli będziesz miał większy budżet to również modele wyższe - MV700i, MV750i etc. Istotna jest literka "i" przy oznaczeniu modelu. Ale uwaga, seria "300i" pracuje tylko po FireWire a seria "400i" nie ma możliwości pracy jako "czysty" przetwornik (bez nagrywania na taśmę). Pozostałe serie potrafią coś takiego jak potrzebujesz. Można wprowadzić analogowy sygnał przez złącze kompozytowe (video) lub Y/C (S-Video) i odebrać go w postaci cyfrowej przez IEE1394 (FireWire). Te kamery mogą pracować jako przetworniki C/A lub A/C nagrywając na taśmę lub nie - do wyboru. Osobiście używam tych kamer do rejestracji "polowej" różnych materiałów video.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Tomku.

To i ja przy okazji podepne sie pod temat.

Mam nadzieje ze Armand wybaczy mi OT.

Rzecz sie tyczy - zapisu i rodzaju przetwornika,a dokladnie jakosci,jak jej nie utracic

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3775

Jak do tej pory stanelo na tym ze tylko aparat Ixus 700 lub 850IS potafi dostarczyc nam dobrej jakosci obraz.Tutaj przyklad

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=3957

 

Chetnie zapoznam sie z tym,jakie jest Twoje zdanie w tej kwesti.

Powoli godze sie z zakupem w/w aparatu,ale to rozwiazanie ma kilka wad:

cena

waga

gabaryty

problemy z obracaniem (uzyty do ,,porozgladania sie'' na pan tilcie)

 

Moje eksperymenty z innymi urzadzeniami nie dostarczyly zadowalajacych wynikow,wiec jako praktyk,moze doradzil bys co wybrac na ,,szkielko'' do modelu,by obraz na ziemi byl w b. wysokiej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fajna lista kamer nadających się i nie nadających się do nagrywania sygnału z zewnętrznych źródeł

 

http://www.helmetcamera.com/Camera-Compatibility.html

 

Karty do laptopów potrafią się "zaciąć" i tracę rejestrację. Kamera mini DV pracująca 60 min jeszcze mi się nie zacieła jak do tej pory :wink:

Armand - kamery DV niestety też się potrafią zaciąć, ale przy nagrywaniu sygnału przekazywanego drogą radiową - różne zakłócenia potrafią traktować jako zanik sygnału i na kilka sekund pokazać niebieski ekran. Zbig z forum aleksa miał jakiegoś canona cośtam "i" i coś takiego o nim pisał, o ile dobrze pamiętam. Czekitałt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.