Skocz do zawartości

Kupilem, zlozylem, na razie ogladam z zachwytem


Tolya

Rekomendowane odpowiedzi

Szanuje ludzi, ktorzy buduja swoje modele od zera. Niestety nie mam juz czasu ani miejsca zeby sie babrac w kleju i w balsie. Przyjemne toto i zazylem tej przyjemnosci jak mialem lat nascie budujac proste szybowce (np. Jaskolka), a teraz chcialbym po prostu polatac.

 

Mialem do wyboru: albo ASW28, albo Piper Super Cub. Pojechalem na Bitwy Warszawskiej, ASW-28 nie mieli. A Piper Cub zawsze mi sie bardzo podobal. Zlozylem interes do kupy, co bylo rownie proste, co przyjemne. Efekt koncowy:

 

Dołączona grafika

 

Musze jeszcze ladowarke przywiezc z domu rodzicow i naladowac pakiet. I znalezc w Zabkach albo w okolicy jakies miejsce gdzie spokojnie moglbym pierwsze starty potrenowac bez stresu (jakies rady?). Niestety "kitowa" aparatura nie nadaje sie do podlaczenia do kompa, a zeby kupic sobe Spektruma DX6i to musze sie pozbyc samochodowej Futaby 3PK ktora mi zostala po kolowym spaliniaku.

 

Chetnie tez bym sie wybral gdzies na jakies lotnisko modelarskie w Warszawie lub okolicy i zasiegnal porady doswiadczonych ludzi, zanim rozwale w drzazgi tego Pipera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znalezc w Zabkach albo w okolicy jakies miejsce gdzie spokojnie moglbym pierwsze starty potrenowac bez stresu (jakies rady?). Niestety "kitowa" aparatura nie nadaje sie do podlaczenia do kompa,

Modelik zacny, mi też Cuby sie podobają, wcześniej czy później nabędę jakiegoś.

Lecz bałbym się takim fajnym modelem uczyć startować i lądować, jedna pomyłka i ... pozamiatane. za 60-80PLN możesz nabyć apkę na usb typową pod kompa. I bynajmniej fazy startu i lądowania potrenować.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle. Musze najpierw jednak sprzedac samochodowa Futabe, za co bede mogl kupic jakiegos porzadnego Spektruma i podlaczyc go pod kompa.

 

Na razie chcialbym sie wybrac w jakies miejsce gdzie ludzie lataja zeby ktos pomogl mi toto oblatac. Jakies rady? Szukalem na forum gdzie ludzie lataja ale nie bardzo cos aktualnego znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukałeś :-)

http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=107617197112052992054.00045449f5ba4a1adfe42&ll=52.316874,21.037445&spn=0.60611,1.17691&z=10

 

Najlepiej chyba będzie Ci podjechać na ul. Chudoby, oznaczoną na mapie jako Marki 2. Ostatnio to bardzo popularne miejsce - prawie zawsze ktoś lata, w korzystnych warunkach są wręcz stada modeli ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam ziomka z Ząbek, Chudoby to dobre miejsce na początek, ale tam radio to na 2,4Ghz. Możesz na PW wysłać namiary do siebie, jak będę jechał z modelami to możemy się dogadać na wspólny wypad. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale zdjęcie modelu robione było gdzieś w okolicy Szwoleżerów ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze sie od ziemi nie oderwalem a juz sie cos popsulo ;)

 

Przy probie silnika model "wyjechal" mi z reki na ziemi i zanim zdazylem aparatura zareagowac to wpadl w wysoka trawe na max obrotach, kapotujac i blokujac smiglo. Wizualnie nic sie nie stalo, natomiast przestal dzialac silnik. Regulator nie daje znaku zycia - nie "bipa" przy podlaczaniu baterii. Podejrzewam, ze to wlasnie on padl (tam jest jakis bezpiecznik?)

 

Teraz pytanie, czy na Bitwy Warszawskiej zrobia to od reki? Czy jest blizej po praskiej stronie jakas modelarnia gdzie mogliby pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze sie od ziemi nie oderwalem a juz sie cos popsulo ;)

 

Przy probie silnika model "wyjechal" mi z reki na ziemi i zanim zdazylem aparatura zareagowac to wpadl w wysoka trawe na max obrotach, kapotujac i blokujac smiglo. Wizualnie nic sie nie stalo, natomiast przestal dzialac silnik. Regulator nie daje znaku zycia - nie "bipa" przy podlaczaniu baterii. Podejrzewam, ze to wlasnie on padl (tam jest jakis bezpiecznik?)

 

Teraz pytanie, czy na Bitwy Warszawskiej zrobia to od reki? Czy jest blizej po praskiej stronie jakas modelarnia gdzie mogliby pomoc?

Patrzałeś czy nie wypiął się żaden kabelek zasilający silnik lub inny przy odbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.