Skocz do zawartości

Emax CF 2812


bajer0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj miałem kolejną niemiłą przygodę. Zamontowałem do mojego RWD silnik Emax CF 2812, po ok 30 sekundach lotu silnik przestał się kręcić. Po wylądowaniu ujżałem silnik wiszący na kabelkach...

Dołączona grafika

 

Pytanie moje brzmi:

 

Jeżeli kabelki wewnątrz silnika są całe, to czy mogę je uciąć tuż za silnikiem, dolutować nowe i na ich końcu goldy? Czy drut od początku do samego golda musi być oryginalny, nie naprawiany. Miejsce, gdzie chciałbym uciąć kable zaznaczyłem na czerwono.

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam serdecznie.

Rafał Bajer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A ja jeszcze dodam, ze tak należy robić z wiekszością silników, w których wyprowadzenia są zrobione z długich drutów nawojowych. Prawie zawsze sie łamią, będąc przyczyna nieprawidłowego działania silników. Dolutowane przewody muszą być oczywiście odpowiednio grube, przynajmniej o takim przekroju jak powierzchnia przeciętego pęczka wyprowadzeń. Nie cienkie gruciki. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zabezpieczyć na przyszłość przed odrkęceniem się silnika? Domyślam sie, iż mogło się to stać n.p. od wibracji (przed startem śrubki były mocno dokręcone, po kraksie wykręcone). czy koniecznie kropelka kleju na śrubki? Może wymianić śrubki na inne? Może nie równo nakręcony Prop Saver?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zabezpieczyć na przyszłość przed odrkęceniem się silnika? Domyślam sie, iż mogło się to stać n.p. od wibracji (przed startem śrubki były mocno dokręcone, po kraksie wykręcone). czy koniecznie kropelka kleju na śrubki? Może wymianić śrubki na inne? Może nie równo nakręcony Prop Saver?

 

Pozdrawiam.

 

Hey. Właśnie miałem wczoraj identyczny problem jak Twój te imbuski nie za bardzo trzymają silnik w talerzyku, zrobiłem tak że wkręciłem srubki m3 i trzyma teraz silnik jak diabli, zrób tak a powinno pomóc rozwiązać Twój problem.

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.