Skocz do zawartości

ASW-28 przekładka serw lotek, nowe zawiasy - ZROBIONE - foto


elaniusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i pozdrawiam, jest to mój pierwszy temat, który piszę więc witam się także tutaj oprócz powitalni. Od 2 miesięcy mam nowe hobby i nie trudno zgadnąć w tym miejscu jakie;)

Kupiłem ASW-28 i latał mi bardzo dobrze, pomijając 3 kraksy w tym ostatnia poważniejsza. Zacząłem jednak zauważać braki w tym modelu. Proszę o radę czy planowane modyfikację mają sens.

1. Chciałbym zrobić miękkie zawiasy z silikonu bądź z dyskietki 3,5'' na usterzeniu lotek i steru wysokości. (ster kierunku chodzi miękko, bez oporów)

2. Zastanawiam się nad przełożeniem serwomechanizmów lotek bezpośrednio przy lotkach (obecnie są przy kadłubie)

3. Chciałbym spróbować okleić krawędź natarcia skrzydła a może nawet całe skrzydła usztywniając je dodatkowymi prętami węglowymi ok. 3 mm

 

Kadłub wzmocniłem wklejając do wewnątrz cienką sklejkę, wkleiłem także magnesy neodymowe w mocowanie kabinki.

 

Jestem bardzo początkujący więc proszę o rady, będę wdzięczny za podpowiedzi.

Z góry uprzejmie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam

Zawiasy faktycznie możesz zmienić, przełożenie serwomechanizmów nie jest złym pomysłem zwłaszcza, że podobne modele (Easy Glider, Elektro Junior S) mają serwa w skrzydłach na wysokości lotek. Co się tyczy usztywnienia płata dodatkowym węglem, to bym się zastanowił. Jeżeli chcesz latać nim w ekstremalnych warunkach i na maksymalnych prędkościach kręcąc akrobację to tak ale do zwykłego rekreacyjnego latania chyba jest to zbędny balast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Wczoraj posiedziałem trochę nad jednym skrzydłem. Przełożyłem serwo i wydaje się to być trafionym pomysłem. Dokumentuje postępy pracy zdjęciami. Jak skończę dam na forum fotki.

 

Zastanawiam się jeszcze nad jednym. Jak podłącze lotki na dwa osobne kanały to czy będę mógł z nich zrobić również klapolotki? Do tej pory lotki były na jednym kanale na kablu Y. Z mojej marnej wiedzy wynika, że chyba będzie to można zrobić na aparaturze (posiadam HiTec optic 6 sport MODE 1)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie;

Moje prace nad zmianami w moim ASW-28 dobiegają końca. Poniżej zamieszczam fotki i krótki komentarz:

1.

Dołączona grafika

Na samym początku odciąłem lotki i wkleiłem w nie pręt węglowy 1mm

 

2.

Dołączona grafika

Kolejnym krokiem było oklejenie lotki folią po wcześniejszym założeniu mocowania pod pręt

 

3.

Dołączona grafika

Serwomechanizm, który znajdował się przy kadłubie, przeniosłem na skrzydło

 

4.

Dołączona grafika

Tak wygląda górna część płata skrzydła. Zawiasy zrobiłem z dyskietki 3,5''

W celu usztywnienia trochę winglety wkleiłem krótki pręt węglowy 1 mm - teraz wyglądają równo i są sztywniejsze:)

 

5.

Dołączona grafika

Kolejnym krokiem było wklejenie prętów węglowych 3mm w celu wzmocnienia kadłuba (kadłub był po kraksie)

 

6.

Dołączona grafika

Ster wysokości otrzymał zawiasy z dyskietki i został poszerzony o 1 cm z każdej strony i wydłużony o 0,5 cm. Całość okleiłem folią. Po modernizacji zniknął problem z nierównym wychylaniem się steru wysokości i lotek. Wszystko wychyla się lekko i równo (bajka:)

 

7.

Efekt końcowy:

Dołączona grafika

Pozostaje teraz tylko podłączyć elektronikę i czekać na dobrą pogodę w celu oblotu.

Buwi777 - liczę na pomoc w oblatywaniu i uwagi na lotnisku ;)

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.