Jump to content

gorący regulator


jarro

Recommended Posts

Witam ,mam ten regulator http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6461&Product_Name=Hobbyking_SS_Series_35-40A_ESC i ten silnik http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3885&Product_Name=TR_35-30A_1700kv_Brushless_Outrunner_%28Eq_AXi_2808%29. problem jest taki że bardzo się grzeje i odłącza w trakcie lotu silnik ąle po chwili znów silnik działa . Cz y ten regiel jest za słaby do tego silnika ??,Czy można w ten sposób spalić regulator ?.śmigło na którym latam ma wymiary 8 na 6 . Jaki zastosować regulator do tego silnika , ale do pakietu na cztery cele?

Link to comment
Share on other sites

Z opisu tego regulatora wynika że można do niego stosować pakiety 2-3S. Pakiet 4S jest za duży-za wysokie napięcie-dlatego się grzeje, tranzystory nie wyrabiają. TEN z pewnością sobie poradzi. Wybierając regulator zwróć uwagę jakie pakiety mogą go zasilać.Pozdrawiam

EDIT:

 

More static WOT data (taken at 10 secs with UH 2200 20-30c 3 cell lipo & 40 amp ESC) for APC thin electric props

6 x 4 14.5 amps 160 watts

7 x 5 24 amps 252 watts

7 x 6 27 amps 278 watts

8 x 4 29 amps 297 watts

8 x 6 35 amps 350

Jak widać przy 3S i śmigle 8X6 35 amperów, podejrzewam że to za dużo jak na ten regulator.

Link to comment
Share on other sites

Masz za duże śmigło do tego silnika, przy stosowaniu zasilania 4s. Jesli dasz mocniejszy regulator, to od razu spalisz silnik. Przy zasilaniu 3s, na tym śmigle, jest to kres możliwości tego silnika 347 W. Daj mniejsze śmigło i będzie OK, pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Product_Name=Hobbyking_SS_Series_40-50A_ESC]TEN[/url] z pewnością sobie poradzi. Wybierając regulator zwróć uwagę jakie pakiety mogą go zasilać.PozdrawiamZle napisałem , latam na 3s, regiel nie wyrabia nawet na smigle 8,4, spróbuje smigła 7,6, ale pewnie stracę na szybkości czego bardzo bym nie chcial. Co oznacza napis opto only w opisie regulatora . Czy posiada bec?

Link to comment
Share on other sites

... Co oznacza napis opto only w opisie regulatora . Czy posiada bec?

Opto oznacza, że regulator nie ma BECa. Musisz zastosować oddzielne zasilanie.

Proponuję zakup regulatora Turnigy, HK są dość kiepskiej jakości.

Link to comment
Share on other sites

jarro weź pod uwagę to co napisał bubu2, dasz większy regulator to sfajczysz i silnik i regulator, na razie to regiel chroni twój silnik. Jeśli zależy ci na prędkości to użyj mocniejszego silnika i regulatora, ten zestaw już osiągnął kres swoich możliwości, a wydaje się być dobrze dobrany regiel do silnika. Oczywiście trudno coś więcej poradzić bo nie wiemy czym latasz na tym zestawie.
Link to comment
Share on other sites

Witam ,niedawno zakupilem nowy regiel turnigy 40 amperow i postanowilem polatac moim p 51 waga 800gram smigło 8/6 , pakiet 3s 1800.Niestety po dwóch minutach lotu silnik spalił się ,ledwo udało mi się wylądować. Czy ten silnik nie powinien sobie poradzić ? zastanawiam się także czy nie spalił się też regulator ? i ile czasu można latac tym zestawem na full gazu bo chyba przesadzilem

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.