Jump to content

Dzisiejszy oblot nowego EGP


stockredbaron

Recommended Posts

Dziś miałem wreszcie przyjemność polatać do syta. Bite dwie godziny latania. Po kilku poważniejszych upadkach mojego starego EGP latanie nim stało się mordęgą. Nadto się zniekształcił. Wczoraj poskładałem drugiego - nowego, który w międzyczasie zamówiłem. Różnica jest kolosalna!

 

Wreszcie miałem okazję poczuć jak przyjemnie lata się (w ogóle i tym modelem). Poniżej zamieszczam filmik z dzisiejszego oblotu nowego EGP. Pomagał i filmował Mateusz.

 

http://www.youtube.com/watch?v=xjKQ5E0XwPI

 

Starty już nie są problemem. W locie też zdecydowanie mam większą kontrolę nad modelem. Wreszcie lata tam, gdzie ja chcę (na ogół). Problemem nadal jest lądowanie. Dość łatwo wylądować "na siebie". Widzę wówczas dokładnie tor lotu samolotu. Znacznie trudniej jest gdy stoi się bokiem do pasa. Trudno jest mi ocenić czy lecę równo nad pasem, czy z boku, jak bardzo z boku.

Czy jest na to jakiś "knif", by to ocenić, czy jedynie wyczucie nabyte z ilością przelatanych godzin?

 

tomek

Link to comment
Share on other sites

Tomek jeszcze dosłownie miesiąc temu nie wiedział jak się steruje modelem! a proszę! jakie efekty! Tomku trzeba wyczuć bardziej model. Zobaczysz jak będziesz miał dobrych parę godzin wylatane EGP to wtedy będziesz mógł lądować gdzie chcesz, kiedy chcesz i o której chcesz :)

 

 

Pozdrowionka!

Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

 

Jak oglądam jak fajnie Ci się lata Twoim EG to aż nie mogę uwierzyć.

 

Mój też miał 1 krakse powazną niby wszystko ładnie poskładałem ale wcale latać nie chcę.

 

 

A jak widzę z jaką łatwością Twój wzbija się w powietrze to aż uwierzyć nie mogę. :)

 

 

Eski

Link to comment
Share on other sites

Eski pomyśl sobie że "uczyłem" Tomasza latać z parę tygodni temu.Przychodzę na lotnisko samochód stoi .ale gdzie Tomek? Patrzę w górę model sobie lata, ale nadal sobie zadaje pytanie ,"Ale gdzie ten Tomek?" wychodzę za rogu a Tomek trzyma aparaturę i sobie siedzi spokojnie, to dopiero pomyśl sobie jaka była moja reakcja! normalny szok!

Link to comment
Share on other sites

Ale z tego co rozumiem Cimek to Tomek miał problemy z pierwszym EGpro. Może i mój jest jakiś felerny :)

 

Nie mniej wole szybkie maszyny szybowanie może za 20lat :)

 

 

 

Eski

Link to comment
Share on other sites

Szybowanie też może być szybkie i ze sporą adrenaliną.

 

Jak najbardziej masz rację :)

 

 

Chodziło mi jednak o to że.

 

 

Drążek w górę , silnik Saito 7 Cylindrów wkręca się na obroty i w górę :) :rotfl:

 

 

Eski

Link to comment
Share on other sites

Mirku sadze ze maly model 75cm rozpietosci i silnik coxa 0,8 a juz sie bedziesz pocil :-)

Jan

 

Eee tam :lol2: Małe modele zawsze się trudno pilotuje. :-) Już nie długo Janku Zawalczymy :jupi:

 

 

Mirek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mgj. Powiem Ci tak. Tomek akurat nie dawno stracił jednego EGP ,prawdopodobnie jak z nim gadałem stracił zasięg w stronę drzew (te drzewa za plecami Tomka gdy siedzi) Model odleciał i już Tomek go nie znalazł. Inną rzeczą parę razy ludzie którzy latali na 35mhz, mieli krótkotrwałe zakłócenia, na 2,4 żadnych zakłóceń. A co do pola, znajduję się na ulicy. Siemianowickiej w Chorzowie, obok policji. :)

Link to comment
Share on other sites

Ale gumeczka na śmigło obowiązkowo, żeby się ładnie składało...

Nigdy nie zakładałem na śmigło żadnej gumki. Jak w regulatorze włączony jest hamulec, a łopaty nie są zbyt ciasno zamocowane, to złoży się samo.

Link to comment
Share on other sites

A co do pola, znajduję się na ulicy. Siemianowickiej w Chorzowie, obok policji. :)

Tak czytam o lokalizacji i mi się gęba śmieje, bo jak dobrze pójdzie, to na wiosnę będę mieszkał rzut beretem. Dobrze wiedzieć, że będzie gdzie polatać.

Link to comment
Share on other sites

Rafale, dojazd jest od strony bytkowa (obok bylej anteny telewizyjnej) oraz od strony Siemianowickiej gdzie jeździł tramwaj 12'scie :) Zapraszamy dużo pola do polatania, jak byś miał jakieś problemy pisz via priv, jak dostanę tylko apkę od razu śmigam na pole i możemy razem polatać. Tak a propos latasz na 35mhz?

Link to comment
Share on other sites

Cimek. Wiem gdzie są te pola i dlatego moje pytanie. Naczytałem się różnych relacji (na forum) z "ucieczek" modeli w związku z zakłuceniami - telefony itp. A miejsce jest naprawdę fajne. Z moim kuzynem puszczaliśmy tam "Jaskółki"od strony Bytkowa zanim powstało to osiedle (stare czasy).

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze wiem ta wieża telewizyjna już jest nie czynna, więc tam już nic nie zakłóca... Ale w wakacje była taka sytułacja wlasnie ze znajomy trainerkiem spalinowym latał i na wysokości 50m nagle ster wysokości na maxa i model prawie zrobił beczkę. Dziwne rzeczy tam się dzieją :) ale ogólnie fajna atmosfera :)

Link to comment
Share on other sites

Cimek tak, latam na 35MHz. Chętnie tam kiedyś zajrzę, chociaż nie wiem jak szybko, bo na razie jestem bardzo nieczasowy no i jeszcze nie mieszkam w okolicy. Ale jak zacznę remont, to pewnie będę się pojawiał. W każdym razie bardzo chętnie wspólnie polatam i na pewno się odezwę, jak tylko będę miał możliwości.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.