Jump to content

Jaki model wybrać po Wicherku


Recommended Posts

Witam

 

Od ponad miesiąca latam Wicherkiem 15. Myślę że podstawowe tajniki pilotażu mam opanowane. Zastanawiam się teraz nad wykonaniem jakiegoś modelu o wyższym stopniu wtajemniczenia. Jednak przeglądając całe forum nie byłem w stanie się zdecydować na kolejny wybór. Co byście koledzy doradzili. Interesują mnie modele, które będę mógł sam wykonać ( nie chcę kitów itp ) z planów. Jeżeli możliwe to proszę o plany do tego co polecacie :). Jeżeli nie chce upubliczniać planów to podeślijcie na email: lopes91@o2.pl :) Będę wdzięczny za wszelką pomoc... ;)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Lopes91

 

 

Myślę, że zapomniałeś o bardzo ważnej sprawie. Mianowicie nie napisałeś nam jaki sposób pilotażu Cię interesuje ?

 

 

Wolisz szybować ?

Wolisz latać coś w stylu trenerków wolno i z gracją ?

A może wolisz szybkie myśliwce przecinające powietrze :)

A może kręcą Cie latające skrzydełka ?

 

Myślę, że gdy odpowiesz sobie na to pytanie pomoże to kolegą znaleźć dla Ciebie odpowiedni model :mrgreen:

 

 

Pozdrawiam Eski

Link to comment
Share on other sites

No i jeszcze... materiał w którym chcesz "dłubać" chociaż jak masz odrobinę zacięcia to wszystko co balsowe zrobisz w depronie i odwrotnie.... no i pod jaki napęd... spalinka czy elektryk ?

Link to comment
Share on other sites

Preferuję konstrukcję balsową, napęd raczej elektryk ( taki mam w wicherku )...

Latam dla przyjemności jak na razie... :) Z racji że moje doświadczenie w pilotażu jest obecnie jeszcze dość skromne, raczej coś wolniejszego będzie chyba odpowiedniejsze.

 

Raczej samolot, aczkolwiek szybowiec też może być :) Z racji że obecnie latam tylko przy domku mym to raczej rozpiętość max ok. 1,5 m :)

Link to comment
Share on other sites

ja mam szybowca na profilu takim jak toto-2 to jest SD7035 bodajże... no i ładnie się to trzyma powietrza, ale jeżeli jednak nie chcesz mieć podniebnego ślimaczka to pomyśl nad innym profilem... na tym model lecąc pod wiatr prawie stoi w miejscu... Jeżeli szukasz czegoś pokroju trenerka to może jakiegoś Piperka ? one są stosunkowo wolne ale i bardzo stabilne. Nie wiem niestety jak z lotem szybowym ale podejrzewam, że te też chyba nie najgorzej. Albo RWD-5, ale wszędzie lotki (latanie na samym ogonie potęguje złe nawyki, no i na lotkach dużo łatwiej prowadzi się taki model).

Link to comment
Share on other sites

Oglądając ostatnio pewne forum wpadł mi oko model Cessny 195 ? Czy nadaje się ona dla mało doświadczonego pilota ? Czy raczej bardziej odpowiednia będzie klubowa Cessna 182 ? I czy ma ktoś dobre plany klubowej 182, bo te co znalazłem są kiepskiej jakości i po powiększenie na więcej niż A4 nic nie widać ;/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.