Skocz do zawartości

Jak zamontować silnik w delcie ??


Krzako

Rekomendowane odpowiedzi

Mam go obrócić w lewo,
nie, żebym się czepial ale jak chciałeś silnik obrócić? ;)

 

A co do samego wykłonu - w moim Multiplex Funjet wykłon jest na zero i lotkami nie musialem nic kontrować. Jedynie przy dodaniu gazu ( duze, 8calowe smiglo) model sie pochyla na ułamek sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi oczywiście o obrót osi silnika ;) tylko o obrót wzgledem modelu.

 

Moja delta niestety bez tego wykłonu obraca sie non stop :(. Możliwe, że tak się dzieje z powodu złej konstrukcji (wszystko robiłem z głowy, na oko) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...doradzałbym jeszcze wychylić silnik do góry

Hmmm...

 

Może najpierw zastanówmy się po co robi się skłon (czyli góra-dół) osi ciągu silnika. Wtedy dalej pójdzie już prosto. Wystarczy zerknąć na momenty sił działające na skrzydło (profil niesymetryczny) przy różnych prędkościach (zapominamy na tą chwilę o położeniu średniego oporu czołowego).

 

Ja w każdym razie przy tylnym napędzie i profilu niesymetrycznym również daję skłon w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw zastanówmy się po co robi się skłon (czyli góra-dół) osi ciągu silnika. Wtedy dalej pójdzie już prosto. Wystarczy zerknąć na momenty sił działające na skrzydło (profil niesymetryczny) przy różnych prędkościach (zapominamy na tą chwilę o położeniu średniego oporu czołowego).

Ja w każdym razie przy tylnym napędzie i profilu niesymetrycznym również daję skłon w dół.

Słusznie i naukowo. Nadal jednak początkujacy modelarz mało z tego będzie wiedział. O ile przy napędzie ciągnacym określenie "pochylenie w dół" jest jednoznaczne, to przy napędzie pchającym można to już różnie rozumieć. Aby uprościć powiem tak:

Dobre rezultaty w delcie z niesymetrycznym profilem i napędzie pchajacym daje umieszczenie silnika w osi równoległej do górnej płaszczyzny profilu. A czy to jest skłon w góre czy w dól, nie sobie każdy sam odpowie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.