Skocz do zawartości

Ibis-E


KRI100F

Rekomendowane odpowiedzi

no tak kabelki ... ale silnik ma 35mm średnicy , wręga będzie miała powiedzmy ok. 42mm no i kadłub tez się troszku rozszerza. Może ktoś doradzi co montował coś podobnego. Nie chcę eksperymentować tylko się dowiedzieć od osoby która jest doświadczona.

No można 3 małe dziurki ( x2 ) i na zewnątrz :devil: - szpetne toto rozwiązanie :cry: ale działa ...

 

Inne - poszukać inrunnera + przekładnia - drogo ale " full wypas " ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

No można 3 małe dziurki ( x2 ) i na zewnątrz :devil: - szpetne toto rozwiązanie :cry: ale działa ...

 

Inne - poszukać inrunnera + przekładnia - drogo ale " full wypas " ...

to w takim razie pozostaje zakupić wynalazek z art hobby :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Po wielkich bojach z modelem w końcu został oblatany :). Moje wrażenia z lotu są po prostu nie do opisana. Jeszcze jak wróciłem do domu to mi się trzęsły ręce i nogi :lol2: . Szybowiec lata przepięknie środek ciężkości ustawiłem jak w instrukcji i po wyprowadzeniu go na jakieś 60-70m chciałem go wytrymować ale nie było czego :roll: . Model leciał jak po sznurku. Wiadomo że do perfekcji jeszcze troszkę trzeba dopracować miksy i inne duperele no i ja się muszę oswoić z modelem. Model gotowy do lotu wyszedł mi 1900g.

 

Parę fotek z oblotu:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Rewelacyjny jest dźwięk nisko przelatującego modelu :lol:

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda i pewnie tak samo lata. Szybko się z nim uporałeś :mrgreen:

 

Wsadź mu teraz wario Pitlaba i będziesz słyszał dwie muzyki miłe dla uszu :Dźwięk nisko przelatującego modelu i szybkiego pikania w słuchawce 8)

 

 

 

Mam kilka pytań:

 

1. Czym pomalowałeś płat i jaką metodą ?c

2. Czym wycinałeś lotki i jak je wykończyłeś ( przestrzenie tam gdzie po odcięciu jest styropian)?

3. Jak lotki i klapy są zawieszone?

 

Powodzenia w lotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malinn odpowiadam na pytania : :lol2:

 

1. Więc z malowaniem to ogólnie nic specjalnego , pierwsza warstwa poszła kaponem i trzy warstwy chemoutwardzalnym bez specjalnego szlifowania czy robienia na super połysk.

 

2.Lotki wycinałem wzdłuż słojów skalpelem a w poprzek taką oto piłeczką :

 

http://www.modelarski.com/produkt-Mitre_box_set_+_uchwyt_K5,2146.html

 

a końcówki lotek i wycięcia w płacie zakleiłem sklejeczką 0.6mm

 

Dołączona grafika

 

3. Teraz klapy i lotki mam zawieszone na taśmie niby specjalnej do zawiasów ale to jest zwykła taśma chirurgiczna. Próbowałem zrobić zawiasy z silikonu "elastosil e41" ale coś mi chyba nie wyszło to smarowanie (trochę powierzchnia była nieregularna ) i zdecydowałem się na taśmę. Myślę że za parę lotów chyba trzeba będzie zrobić z silikonu :roll:

 

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malinn odpowiadam na pytania :

 

3. Teraz klapy i lotki mam zawieszone na taśmie niby specjalnej do zawiasów ale to jest zwykła taśma chirurgiczna.

pozdrawiam

Krzysiek

To w końcu taśma specjalna np. modelarska czy chirurgiczna?

 

Mam cały sezon lotki na zwykłej taśmie biurowej przeźroczystej i jakoś na razie nie ma potrzeby zmian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie modelarskim to jest taśma specjalna do zawiasów a po przeszukaniu wujka google wychodzi że chirurgiczna :devil:

 

ot cała "fizolofia" jak to mawiał kiedyś mój braciszek :lol2:

...filozof z Ciebie to w końcu która? bacz, że młodzież to czyta i się uczy konkretnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...filozof z Ciebie to w końcu która? bacz, że młodzież to czyta i się uczy konkretnie :P

ale po co drążysz temat ? Nie wiem ale ja jestem coś nie teges albo ty się czepisz :devil:

Nie rozumiesz tego co Ci napisałem czy co ?

W sklepie modelarskim ta taśma kosztuje 15zł a w sklepie medycznym TA SAMA 5zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...filozof z Ciebie to w końcu która? bacz, że młodzież to czyta i się uczy konkretnie :P

ale po co drążysz temat ? Nie wiem ale ja jestem coś nie teges albo ty się czepisz :devil:

Nie rozumiesz tego co Ci napisałem czy co ?

W sklepie modelarskim ta taśma kosztuje 15zł a w sklepie medycznym TA SAMA 5zl.

Się nie czepiam bo i po co model ładny :) a drąże temat żeby mieć wiedzę o zastosowanych rozwiazaniach konstrukcyjnych bo na pozór taśma taśmie nie równa :wink: .

Gratulacje z oblotu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po wielkich bojach z modelem w końcu został oblatany

Mam parę pytań:

- czy kupiłeś motorek w Arthobby (PSJ lub Multipleks)?,

- czy jest wystarczająco miejsca w kadłubie na serwo i akumulator (miałem Zuni, a mam Universal'a więc wiem, że miejscem te kadłuby nie grzeszą),

- czy są kanały w płatach na przewody serw?,

- czy statecznik pionowy trzeba ciąć, żeby zamontować serwo, czy jest jakiś wynalazek żeby zamontować je od wewnątrz?

Gratuluję pięknego modelu.

PS

Masz różnicowe wychylenie lotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i spieszę z odpowiedzią.

 

- czy kupiłeś motorek w Arthobby (PSJ lub Multipleks)?,

 

Silnik kupiłem w Arthobby ale to nie jest chyba PSJ ani Multipleks :? , zdaje mnie się ze to coś w stylu TURNIGY .Wszystkie napisy z silnika są zmazane więc można gdybać. Do tego silnika jest dorobiona przedłużka ok 3 cm.

 

- czy jest wystarczająco miejsca w kadłubie na serwo i akumulator (miałem Zuni, a mam

W kadłubie mam zamontowaną baterie ZIPPY Flightmax 3000mAh 3S1P 20C i regulator EMAX 60A. Pod miejscem gdzie jest przykręcany centropłat zamontowałem odbiornik i serwo do steru kierunku.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

- czy są kanały w płatach na przewody serw?,

 

Tak są.

 

- czy statecznik pionowy trzeba ciąć, żeby zamontować serwo, czy jest jakiś wynalazek żeby zamontować je od wewnątrz?

 

Nic nie trzeba ciąć :P . Statecznik jest dostarczany tak jakby bez tyłu. W instrukcji jest opisany "montaż" lub jak wolisz zabudowa serwa steru wysokości. Trzeba po prostu wystrugać ze sklejeczki i balsy coś w stylu skrzyneczki na serwo. Man nadzieję że po zdjęciach pokapujesz o co chodzi :P .

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Gratuluję pięknego modelu.

 

Dzięki ale nie nalatałem się nim za bardzo bo mi się nowa aparatura skaszaniła i już dwa miesiące się naprawia :evil:

 

Masz różnicowe wychylenie lotek?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za szczegółowe odpowiedzi. Niestety moje domysły co do pojemności kadłuba znowu się potwierdziły (m.in. problem z montażem silnika o większej średnicy). Muszę się nad nim mocno zastanowić bo nawet biorąc pod uwagę "goły" zestaw, do tanich nie należy. Może znowu coś białego ;D , tylko tym razem Cularis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.