Skocz do zawartości

Ibis-E


KRI100F

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam zamiar pobawić się w latanie na (lub w ...) termice i upatrzyłem sobie coś takiego :

 

http://www.arthobby.pl/arthobby1/shop_pl.html

elektroszybowiec Ibis-E 3m

 

i mam parę pytań do kolegów bardziej doświadczonych :

 

1.Czy będzie miejsce na zamontowanie wariometru SkyAssistant ?

2.Będę mógł zamontować jakąś lekką kamerkę ?

3.Przy lądowaniu w wysokiej trawie nic się nie uszkodzi ?

 

A może doradzicie jakiś inny model ?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

1.Czy będzie miejsce na zamontowanie wariometru SkyAssistant ?

 

Wchodzisz w zakładkę plany na stronie szybowca i porównujesz wymiary. Proste

 

 

2.Będę mógł zamontować jakąś lekką kamerkę ?

 

 

Podejrzewam że tak

 

Witam.

 

3.Przy lądowaniu w wysokiej trawie nic się nie uszkodzi ?

 

 

Nie powinno

 

 

A może doradzicie jakiś inny model ?

 

 

Trochę więcej detali?

Ale to już nie mnie się pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, rozmiar jak najbardziej ok, szybowiec im większy tym lepiej, szczególnie w termice :) ładna, prawie makietowa sylwetka, rura węglowa na tył kadłuba, mam tak w modelu F3B, Trinity bodajże, nie do ruszenia :) wiadomo zależy od producenta, kadłub wygląda na relatywnie pojemny, usterzenie T chroni statecznik przy lądowaniu w trawie, z jednej strony wolę V w modelu, który nie jest makietą, ale tutaj T nadaje właśnie makietowy wygląd, możliwość zamontowania serwa w ogonie - dobre rozwiązanie, krótszy popychacz to mniejsze luzy i większa precyzja sterowania. Jeśli profil pozwoli, można by pokusić się o docięcie klap.

 

Zaznaczam, że nie miałem tego modelu, ani żadnego z ArtHobby, ale mają one raczej dobrą opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka modeli z arthobby:

 

colibri 1m,

zuni 1,2m

andromeda 1,9m

 

Modele bardzo dobrej jakości , latają pięknie - szczególnie andromeda pięknie w termice.

W andromedzie mam vario Piltlaba i spokojnie wchodzi w kadłub.

 

Warto zaiteresować się modelami też z Blejzyka - jakość ta sama co arthobby , a lepsze ceny.

Mam też mefisto 1,9 m , a kumple maja elfy z Blejzyka i naprawde modele są na pozimie arthobby latają też na tym samym poziomie ...

 

Ogon warto wzmacniac węglem (dźwigary oraz natarcie) - ja zawsze tak robie bo fabryczne ogony są dla mnie jednorazowe...

W modelu powyżej 2m warto klapy robić bo ladować ciężko bez klap mi w andromedzie bo leci i leci i leci ...

 

http://www.blejzyk.pl/modele.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

kuba r. i malinn właśnie na takie porady liczyłem (+ pomógł)

 

Raczej się zdecyduję na tego Ibisa. Nie jestem pewien czy sobie poradzę właśnie z wycinaniem tych klap :oops: . Jakby co do będę się was radził bo widzę że jesteście super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś jeszcze zastanowić się nad kupnem używanego laminata, ja kupiłem Trinity http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8638&highlight=trinity, latany rok, za 1400zł, tylko włożyć odbiornik, ale to była okazja :) czasem warto się rozejrzeć, za 2000zł możesz czasem kupić porządny używany model, który na głowę bije ArtHobby, Blejzyka itd. Najlepiej model F3B, i na zbocze i na termikę :) a jak bardziej w kierunku termiki to F3J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Właśnie zostałem szczęśliwym posiadaczem IBISA :)

We czwartek stawiłem się osobiście do sklepu Arthobby i odebrałem swojego Ibiska. Pan Wiesiu (bardzo miły i sympatyczny pan) bardzo szczegółowo i z cierpliwością wyjaśniał mi jak to wszystko poskładać do kupy :mrgreen: aby ten przepiękny szybowiec wzniósł się w przestworza :P .

 

Tak oto wygląda cały zestaw po wyciągnięciu z pudełka :

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

A tak wygląda na wadze :

 

Dołączona grafika

 

 

Waga się różni od tej podawanej na stronie ale nie obciąłem jeszcze belki ogonowej , klocki , folia i inne pierdoły.

 

 

Nie będę się rozpisywał szczegółowo jak powstaje model ale ogólnikowo będę coś wstawiał jak postępują prace.

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że zakupiłeś wersję elektro, to widzę, że dostałeś kadłub od wersji normalnej. A to bardzo dobrze, znajomy kupił z kadłubem od elektro, który jest trochę krótszy i były spore problemy z umieszczeniem wyposażenia. Do tego ciężko go było wyważyć, trzeba było sporo ołowiu wrzucić na nos, wszystko przez to, że model miał krótki nos, tylne usterzenie pionowe laminatowe i dodatkowo serwo wysokości w ogonie. Ty nie powinieneś mieć tego problemu. Po wsadzeniu silnika, baterii 4S i regulatora, nie było mowy żeby cokolwiek do tego jeszcze upchać. Co do masy, to na pewno jeszcze wzrośnie, weź pod uwagę, że musisz polakierować płaty, skleić środek, oblaminować, a to trochę wagi doda. Znajomego gotowy do lotu w wersji elektro wyszedł około 2100g.

Osobiście w zeszłym tygodniu oblatałem Serenity 2.5M z AH, powiem tylko tyle, że model bajka. Pierwszy lot z holu i już lot ponad 20minut w termicej bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa wydaje mi się troszkę będą za małe.

W modelach 3m jednak siły są większe niż przy 2-2,5 m.

Serwa TAKIE.

Ja co prawda mam serwa podobne 14MG w 2 m modelu i zdają egzamin ale przyznam że przy zaciąganiu hamulców przy dużym gazie troszkę się męczyły.

Tak jak piszą koledzy, do spokojnego latanie serwa wytrzymają ale nie są idealne do tego modelu ja bym dał silniejsze.

Powodzenia w pracach i będę obserwował prace, bo model wygląda obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie wyboru silnika. W sklepie proponowali mi silnik 600W ale on był troszeczkę dziwny ponieważ miał zastosowaną przedłużkę aby odejść trochę od wręgi silnika (chyba :? ) i kosztował troszeczkę 290zl. Ale na chłopski rozum wycinając nosek na kołpak 40mm i montując wręgę według instrukcji 5mm od krawędzi to chyba powinien mi się zmieścić ten silnik

 

http://rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=84

 

i ten kołpak chyba będzie też dobry

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6515

 

dam radę zastosować ten zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak kabelki ... ale silnik ma 35mm średnicy , wręga będzie miała powiedzmy ok. 42mm no i kadłub tez się troszku rozszerza. Może ktoś doradzi co montował coś podobnego. Nie chcę eksperymentować tylko się dowiedzieć od osoby która jest doświadczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.