suchy668 Posted June 29, 2010 Posted June 29, 2010 Witam , kupiłem nowy silnik http://abc-rc.pl/p/9/527/silnik_c2830;09_kv1300-silniki_elektryczne.html , i po podłączeniu do regulatora i zasilania , zaczyna równomiernie pikać , i nie reaguje na ruch drążka , jaka może być tego przyczyna ? Regulator mam HK 30A , a pakiet 3e model 10C 1200mAh 2S .
MironRC Posted June 29, 2010 Posted June 29, 2010 przed podłączeniem pakietu drążek gazu daj na zero i poczekaj aż się zaloguje! jak loguje się gdy drążek na gorze- przestaw revers, jak na dole jest ok :faja:
suchy668 Posted June 29, 2010 Author Posted June 29, 2010 Pika regulator. Przeczytaj instrukcję do niego. Na tym regulatorze już latałem wiele razy , i zawsze normalnie działał :|
suchy668 Posted June 29, 2010 Author Posted June 29, 2010 A możliwe żeby coś się stało przez na odwrót podłączone fazy ?
MironRC Posted June 29, 2010 Posted June 29, 2010 A możliwe żeby coś się stało przez na odwrót podłączone fazy ? tylko silnik będzie się w druga stronę kręcił, nic poza tym. :ble:
suchy668 Posted June 29, 2010 Author Posted June 29, 2010 Bo żeby się regulator spalił 30A przy wcześniejszym silniku do max 15A , jest chyba nie możliwe ,a może przyczyną jest to że samolot wcześniej z tym reglem miał kraksę na max obrotach , i przy zderzeniu z ziemią zatrzymało silnik, i dopiero po tym fakcie na aparaturze wyłączyłem z max obrotów , ? Jeszcze raz podłączyłem , regulator umilkł , i tak jakby napięcie nie dochodziło ani do silnika ani do odbiornika ,zmierzyłem pakiet ma napięcie 7,4V .
lordg90 Posted July 1, 2010 Posted July 1, 2010 ,a może przyczyną jest to że samolot wcześniej z tym reglem miał kraksę na max obrotach , i przy zderzeniu z ziemią zatrzymało silnik, i dopiero po tym fakcie na aparaturze wyłączyłem z max obrotów , ? Tak, to możliwe.
suchy668 Posted July 1, 2010 Author Posted July 1, 2010 A to dziwne , zmieniłem pakiet 10C na 20C , regiel normalnie działa i wszystko .
kakis_cro Posted July 1, 2010 Posted July 1, 2010 i po podłączeniu do regulatora i zasilania , zaczyna równomiernie pikać , i nie reaguje na ruch drążka .Mialem tak przy regulatorze Turnigy 25A. Też zachodzilem w głowe co to może być, Okazało się że regulator wytwarza zakłucenia powodujące ze odbiornik graupener R700 nie odbiera w ogóle sygnału, i z tąd to ruwnomierne pikanie
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.