Skocz do zawartości

śmiglo do asp 75AII


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

jestem szczesliwym posiadaczem silniczka asp 75AII czyli okolo 12,5cc

 

otoz latałem dzis extra i stwierdzilem ze na smigle 14x6 mam za duza predkosc a za malo ciagu gdyz z miejsca model nie chcial leciec pionowo ( ciagu na styk)

 

na smigle 15x6 jest troche lepiej ale jednak zbyt żwawy nie jest...

 

ile ciagu mozna wycisnąć z tego silniczka do modelu 3D ? i na jakim śmigle ?

 

 

nosze się z zamiarem zakupu Master Airscrew 15x4

Myslicie ze odczuje przyrost ciagu i spadek predkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm myslalem ze motorek da rade w extrze 3400g

 

na 15x6 jakos szedla le mialem za maly zapas mocy... i szukam wlasnie smigla ktore mi zwiekszy ten zapas

 

 

 

p.s. jutro wybieram sie do sklepu więc męska decyzja... http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=8511

 

 

czy to http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=8366

 

 

niestety nie ma tam drewnianych w tym rozmiarze

 

potrzebuje szybkiej reakcji na gaz i wiekszego ciagu a niskiej predkosci modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez cudow, to nie elektryk czy 4-takt. By miec dobra reakcje na gaz dlugiej rury by trzeba. Z 14x4 nie bedzie gorzej, moze ciut lepiej. Moi poprzednicy wspomnieli o drewnie - lzejsze i dlatego lepiej na obrotki wchodzi. Ale i latwiej sie lamie - cos za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co macie na myśli z tą szybką reakcją na gaz?

Przecież jeśli tylko się nie dławi, to z wolnych na maksymalne wchodzi w ułamku sekundy przy każdym śmigle z zakresu producenta. Ważniejsze jest chyba, żeby się kręcił co najmniej na 75% maksymalnych producenta, a najlepiej na 100% tych od maksymalnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwazio - smiglo wazy troche, trzeba je rozpedzic - to musi zajac troche czasu. Silnik z wiekszym momentem obrotowym (4-takt, elektryk, 2-takt z dluga rura) zrobi to szybciej niz ten z mniejszym momentem (2-takt ze standardowym tlumikiem, 2-takt z krotka rura).

Na dokladke jak gaznik g...... (szczegolnie ASP 2-takty) to w rejonie srednich obrotkow silnik zwykle jest przelany a to tez nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o reakcję na gaz to śmigła tylko drewniane.Przerabiałem to.Cały zeszły rok latałem na zachwalanych na tym forum śmigłach APC-w.Teraz pozakładałem drewniane Bambule,różnica zadziwiająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.