Skocz do zawartości

Kamera 1/3" Sony CCD - HobbyKing


HubertFab

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz. Ma wyjscie Composite Video: http://pl.wikipedia.org/wiki/Composite_video.

Nie wiem jakie kable są dołączone, bo ten na obrazku to nie jest RCA ani BNC, ale to tytko kwestia przejściówki.

 

A może zamówić z Allegro? Zobacz to http://allegro.pl/item1099377981_mini_kamera_kolorowa_ccd_obiektyw_3_6mm_92.html . Zaleta, że jest od ręki i możesz dobrać obiektyw, np. 2.8mm, jeśli chcesz umieścić to w samolocie... (da większy kąt widzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

markac - to co dałeś jest sporo gorsze jeżeli chodzi o parametry od tego z HK. Po pierwsze ma mniejszy przetwornik (1/4 zamiast 1/3), po drugie Sharp a nie Sony a Sharp'y mają paskudną opinię jeżeli chodzi o reakcję na słońce a po trzecie cena. Owszem, trzeba trochę poczekać ale moim zdaniem ta kamera z Allegro to porażka w porównaniu z HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro.pl cena kamerki to 185% ceny z HK. Obiektyw wymienię jak zajdzie potrzeba.

Na razie czekam na Turnigy 9X tak więc w ogóle mi się nie spieszy...

Jeszcze masy się sporo różnią.

 

 

A teraz kolejna porcja pytań:

 

3. Czy telewizor 7" to dobry wybór za 160zł ?? (odbiera polskie kanały, bez tej możliwości za 130zł)

 

2. Trzeba montować może jakiś stabilizator liniowy na 12V do tej kamerki czy wystarczy "lipolek" np: Turnigy 1000mAh 3S ?

 

1. Jaką moc musi mieć zestaw transmitera 1,2GHz, aby mieć 1km pewnego zasięgu? - na początek wystarczy mi 300m, ale nie chciał bym wymieniać za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubertFab, masy będą się różnić, bo jedna jest kamerą płytkową bez metalowej obudowy, które można zdjąć. Nie zapominaj doliczyć VAT. Do 150 Euro jesteś zwolniony z Cła, ale nie z VAT. Do 22 Euro jesteś zwolniony z Cła i VAT.

 

To tak informacyjnie :)

 

Co do pytań, nie jestem jeszcze użytkownikiem FPV, bo dopiero chcę zacząć, ale:

 

2. Zasilasz bezpośrednio z pakietu 3S (11,1V).

3. Ja bym celował w 300-500mW z zaznaczeniem 500mW jeśli to ma być dalej, ale nie wiem czy nadajniki na 1.3GHz są dostępne z taką mocą.

 

Niech się inni wypowiadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ad3 7 cali to trochę mikro. Zaczynałem od 10" i dało się latać ale bez szału. Poszukaj uszkodzonych (nie czyta płyt) DVD samochodowych z AV-IN. Można za grosze wyhaczyć.

 

ad2 kolega słusznie odpowiedział.

 

ad1 Polecam zestaw 500mW z NewGenerationHobbies na 1,2GHz. Osobiście poleciałem na 600m w górę i w dal bez problemu. Z tym samym zestawem wzbogaconym o antenę Biquad Kefir poleciał na ponad 4km w dal bez zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jeszcze się zastanowię. Mam w domu do niczego nie potrzebny LG 21" Kineskop. Przetwornica 100W i latamy.

 

2. Załatwione.

 

1. Ile taki zestaw kosztuje? Na ebay są 700mW 1,2GHz za niecałe 200zł z gratis wysyłką do PL.

 

 

Poszukam zaraz tej anteny by "Kefir"...

 

 

PS:

Nie zapominaj doliczyć VAT. Do 150 Euro jesteś zwolniony z Cła, ale nie z VAT. Do 22 Euro jesteś zwolniony z Cła i VAT.

Co ty mi tu mieszasz? Przy takiej paczce nawet nie myślę aby doliczyli cło i vat. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ad1 no to ten jest sporo droższy bo 100 zielonych + transport ale moim zdaniem wart wojej ceny. Jeżeli chodzi o "chińczyków" to przewertuj dział "Jak tanio zacząć FPV" - jest sporo testów które zestawy od nich dobre a które niekoniecznie.

 

ad PS - zwykle tego nie robią. Zwykle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o HD. Chcę zobaczyć Bratkowice i okolice z góry. A KU990i przestał wystarczać.

Akurat wszystkie zostały wykupione, bo nie zdążyłem przelać kasy z izzyKonta na PayPal.

Ale i tak jestem bez aparatury, a 2m motoszybowiec się buduje.

 

diem Twoja opinia o kamerze jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ jesteś tu doświadczony i wiesz co piszesz.

 

 

ad PS - zwykle tego nie robią. Zwykle....

Nigdy nie dostałem. Raz miałem taki przypał bo paczka była niby oclona (pieczątki urząd celny, porozdzierana) ale nic nie zapłaciłem. :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera zamówiona. Jest niestety -4 szt.

 

Turnigy 1000mAh 3S 20C Lipo Pack - będzie odpowiedni do zasilania video w modelu?

 

Do odbiornika AV wykorzystam akumulator żelowy (około 7Ah), z którego zastanie zasilony podgląd wideo...

 

PSs: Kto mógł by mi zamówić ten zestaw Tx/Rx z ebay ???

 

Pozdrawiam Hubert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.