Skocz do zawartości

SZD 55 PROMYK ze stajni "JISPRO"


fullrespect

Rekomendowane odpowiedzi

No ... ja specjalnie z pracy wyrwałem się żeby zważyć :P

 

EDIT

 

Przepraszam Panowie, że filmik nie jest zmontowany, ale nie mam programu do obróbki pliku .mov. Wgrałem na Youtube osobno, start, niski przelot, lot i lądowanie.

 

Pierwszy start z ręki:

 

 

niski przelot:

 

 

pierwszy lot normalny:

 

 

pierwsze lądowanie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=69BkC6FFgWo

 

Dziękuję za uwagę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Super model, sam mam szybowca Actros Robbe 2,6m

Mama pytanie do kolegi ARKOS, przy której drodze znajduje się to wasze lotnisko? Chętnie bym was kidyś odwiedził, ponieważ jestem z Kłodzka i wiem gdzie jest Otmuchów, ale jakoś nie wpadło mi w oko lotnisk jak tam przejeżdzałem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotnisko jest przy drodze numer 46 Nysa - Otmuchów, na przeciwko elewatorów zbożowych, jest tam hangar na samolot, właściciel lotniska udostępnia nam teren, trawa zawsze wykoszona bo lotnisko jest cały czas czynne !

 

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=50.472287,17.266728&daddr=Nysa&hl=pl&geocode=%3BCeQqridkkTh5FTxHAgMdpYQIASnLiCd_BMQRRzEW_rbz8vXupA&mra=mift&mrsp=0&sz=16&sll=50.472693,17.266774&sspn=0.006173,0.021136&ie=UTF8&t=h&z=16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super maszynka. Fajne filmiki!

Ktoś kiedyś powiedział, że motoszybowiec to żaden szybowiec i żaden samolot. W życiu jednak ta teza nie ma zastosowania bo tak w modelarstwie jak i "dorosłym" lataniu to czasami jedyne rozsądne rozwiązanie.

Sam na swojej łące bawię się głównie motoszybowcami własnej konstrukcji bo praktyczne To jak żaden szybowiec i żaden samolot :D

Może kiedyś i ja dorobię się czegoś podobnego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany szybownik z nysy pojechał ze mną na lotnisko pomóc przy pierwszym locie Promykiem, jak zobaczył jak to poleciało z ręki i jak szybko można ulotnić motoszybowiec powiedział, że teraz chyba żałuje, że swojego Discusa 2C 4.5m z TopModel CZ nie przerobił od razu na motoszybowca, coś w tym jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś powiedział, że motoszybowiec to żaden szybowiec i żaden samolot.

Przecież to "moto" to tylko jeden ze sposobów windowania modelu. Nic się poza tym nie zmienia - no może trochę większy opór czołowy. A czy wysokość początkową uzyskamy holując model na sznurku, czy włączając silnik, co to za różnica? Potem leci się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Wojtku! ten akapit wyrwany z całości sugerował by, że nie rozumiem o czym piszę ale wystarczy całość przeczytać ze zrozumieniem aby pojąć, że ja tylko pochwalam ideę motoszybowca jako takiego. :wink:

Żadnej głębszej myśli w tej wypowiedzi nie było poza szczerymi pochwałami dla Arkosa. Naprawdę :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany szybownik z nysy pojechał ze mną na lotnisko pomóc przy pierwszym locie Promykiem, jak zobaczył jak to poleciało z ręki i jak szybko można ulotnić motoszybowiec powiedział, że teraz chyba żałuje, że swojego Discusa 2C 4.5m z TopModel CZ nie przerobił od razu na motoszybowca, coś w tym jest ...

Arku, jaki tam ze mnie szybownik, trochę latam i tyle....

 

A Promyk lata pięknie - jest szybki, ale leci jak po sznurku, żadnych niespodzianek, opadanie bardzo małe, więc trochę się obawiałem lądowania. Zupełnie niepotrzebnie, bo model bardzo fajnie wytraca prędkość i wysokość na hamulcach. Można jeszcze się długo zachwycać, ale puenta jest jedna: "co dobry laminat to dobry laminat"!

 

A przy okazji witam serdecznie wszystkich Modelarzy z tego forum ! Wiem, że przywitalnia jest w innym dziale, wybaczcie.

Jak widać w podpisie, mam na imię Marek, mieszkam w Nysie, lotniczym modelarstwem RC bawię się jakieś 11 lat, choć oczywiście kiedyś za młodu budowało się jakieś jaskółki, sowy i inne mniej lub bardziej latające modeliki (zwykle mniej ;-))

Czytam od dawna to forum, na tyle, na ile mi czas pozwoli, a ostatnio trochę się udzielam na lokalnym, opolskim forum ossm.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem silnik w Promyku na AXI2826/12 Gold Line i dodam jedną cele do pakietu. Silnik Turnigy "puchł" po 10 sek. max ciągu. Trzeba było odczekać paręnaście sek. żeby znowu przez chwilę działał poprawnie. Przez ten silnik o mały włos nie rozwaliłem Promyka wczoraj przy starcie, zwalił mi się na skrzydło, na szczęście udało się uratować sytuację ... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heheh dobre, zapomniałem napisać ... :)

 

Po wymianie silnika i pakietu na Nao-Tech 4S 2650mAh 25-50C Promyk leci w górę prawie pionowo bez zadyszki, 4 wyciągnięcia na ok. 300m i połowa pakietu została, teraz jest komfort, wyciągnięcie na odpowiednią wysokość w parę sek. i spokojne latanie, to jest to do czego on jest stworzony ... Napisałem, że na odpowiednią wysokość dla tego bo boje się lecieć wysoko, tracę go z oczu, widoczność modelu taka sobie, a cięciwa profilu nie poprawia tego. Będę zmuszony nakleić po dwa paski czarnej folii o szerokości ok 10 cm pod skrzydła :?

 

Promyk w między czasie też dostał nowe "malowanie" :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

EDIT

 

zapomniałem dopisać ... gaz na max. = pobór prądu 46A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Arkos,

Mozesz mi napisac swoją aktualną (dokładną) konfigurację wyposażenia Promyka ?

trochę późno zabieram się za przygotowania do lotu ale lepiej późno niż wcale. A moje przygotowanie wiąże się z tym ze opuściłem nasz kraj i mieszkam w UK, teraz muszę wszystkie toboły jakoś popakować i wysłać do siebie :P

 

Wracając do tematu konfiguracji, mi silnik turnigy sie zjarał wiec więcej tego badziewia nie kupie. Chce właśnie AXI i chyba wezmę ten sam model co Ty.

 

 

A co do pręta - czy nie boisz się ze węglówka strzeli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fullrespect, już śpieszę z odpowiedzią, przepraszam, ze tak późno, ale musiałem podjechać na modelarnię żeby odczytać ze śmigła wartości :wink:

 

Silnik - AXI2826/12 Gold Line

Pakiet - NaoTech 4S 2650mAh 25-50C

Regulator – Turnigy Plush 60A Brushless Speed Controller

Śmigło - AeroNaut 13X6.5

 

A co do pręta węglowego ... jest duża różnica w wadze, a wytrzymałość na pewno będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie Ci dziękuję za fatygę!

Jak sprowadzę sprzęt do siebie to ożywimy ten wątek :)

 

Chyba zaryzykuje z tym prętem węglowym bo ja mam podwozie chowane zamontowane...

A pręt i tak do wymiany bo poprzedni właściciel lekko go skrzywił a prostowania jego na pewno nie ma co się podejmować bo i tak więcej go skrzywię niż naprostuje.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.