Skocz do zawartości

[P] Zlin 50 lub Zlin 526


Zielony

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam!

Oto zdjęcie planów zlina.

 

http://img152.imageshack.us/i/zlin50a2pdfisoa2titlebl.jpg/

 

Przeskaluję te plany tak, aby rozpiętość skrzydeł wyniosła ok 70cm - nie chcę większego.

Bardzo by mi zależało aby zrobić ten samolot pod silnik spalinowy.

Proszę o informację jakich grubości balsy użyć do poszczególnych elementów i jaki silnik do tego dobrać.

 

Uprzejmie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Grzegorz

 

 

Jednak nie :(

Dopiero zauważyłem, że samolot, który przedstawiają pokazane przeze mnie plany, ma inny kształt kadłuba niż ZLIN :(, więc odpada budowa wg. tego planu.

Plany, które podał kolega wyżej (z czeskiej strony), niestety dostępne są tylko zdjęcia, wg których ciężko mi będzie przerysować i wyskalować do pożądanej wielkości.

 

W takim układzie dołączam do grona poszukujących planów ZLINa 50 :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Generalnie z dobrymi planami zlina 50 jest ciężko.

Mam te plany które podał kolega te czeskie w skali 1:1 kupione w sklepie normalnie legalnie. jak by ktoś chciał to mogę udostępnić tzn skserować i porozsyłać.

Mam również plany zlina 50 w wersji planów modelarskich do budowy makiety są to plany w skali 1:10

 

Natomiast napęd spalinowy w tak małym modelu jest porażką. żeby to latało musiał byś wsadzić silnik klasy 1,5 - 2 cmm który po prostu będzie za ciężki. pomijam to ze nie wsadzisz go pod maskę bo w brew pozorom ten model ma ciasno pod maską.

 

kolejna rzecz to śmigło jak wsadzisz do spaliny śmigło skalowej wielkości 3 łopatkowe to silnik tego nie uciągnie.

 

Przemyśl sprawę nad elektrykiem. spalina super jest ale tak od 1.6 m w przypadku tego modelu.

 

Przerabiałem to kilkukrotnie i nic tu raczej nie da się wymyślić. mogę ci rozpisać według numeracji elementów jakiej grubości byś musiał użyć w przypadku takiego maleństwa ale to według mnie nie ma sensu pod spaline.

 

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak sie sklada ze posiadam oryginalne plany modelarskie w stanie idealnym samolotow:

-ZLIN 50 L (Nr 110)

-ZLIN 42 M (Nr 119)

Plany swietnie nadaja sie, by zbudowac polmakiete lub wiernie odwzorowana makiete. Oddam je osobie zainteresowanej za skromne 20 zl (czyli koszt przesylki). Chetni- prosze o wiadomosc na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.