Skocz do zawartości

Pomoc w wysyłce sporego samolotu


cinekjo11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Muszę wysłać samolot ale nie mam pojęcia w co go spakować gdzie mogę kupić jakieś pudełka styropianowe o wymiarach 138cmx40cmx50cm

 

Samolot chcę wysłać kurierem i niewiem ile to mnie wyniesie

Głównie niewiem skąd wziąść pudełko styropianowe te które zawsze widzimy przy otwieraniu kartonu.

 

Może mi ktoś pomoże ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pakuje w kilka połączonych pudełek ze "spożywczaka". W środek ładuję piankę do paneli, gazety i styropian do usztywnień. Paczka powinna być solidna. Całość oklejam szeroką taśmą. Pudło możesz okleić folia- podobna do tej- używanej do worków na śmieci. Tak to wygląda w moim wykonaniu. :ble: powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pudełka styropianowe o wymiarach 138cmx40cmx50cm

takie pudełko będzie droższe i gorsze niż dobre pudło kartonowe. Pudło z grubego kartonu znajdziesz w np. w hurtowni wędkarskiej (w Szczecinie na Sosnowej). W środku zabezpieczasz model aby nie przesuwał się i możesz wysyłać.

Ostatnio sam potrzebowałem taki karton, a co do wysyłki - to ubezpieczony na 1,5 kpln model szybowca oznaczony jako delikatny wysłałem za 50zł. Kolega dostał go na drugi dzień. Uważam, że warto.

Darek Poczta Polska może i jest najtańsza ale niestety też najgorsza pod względem obsługi - paczka idzie średnio 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Idź do jakiegoś sklepu sieci Jysk i weź od nich karton jaki Ci potrzeba. Zwykle za sklepem stoi kontener na europalecie i można wziąć sobie jaki tylko trzeba, mały duży wielki, pojedycza tektura, podwójna, potrojna, szyty, klejony, taśmowany. Styropian sobie odpuść, bo szkoda zachodu. Pozbieraj ulotki z supermarketów na wypełniacz do takiej paczki. Chyba że masz gdzieś remont bloku na osiedlu blisko siebie, to możesz do robotników podejść i zapytać o resztki styropianu do wywalenia - im to nie potrzebne bo i tak wywalają, a na wypełniacz też się nada.

 

Co do samej wysyłki to nie doradzę. Wiem tylko że spore i naprawdę wartościowe paczki / modele / ludzie i sklepy wysyłają na pewno nie w styropianie i papierze, tylko solidnym kartonie lub solidnym kartonie z drewnianą konstrukcją wzmacniającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.