Skocz do zawartości

Moja pierwsze platforma foto - ap na pokladzie AXN Floater


leszek_c

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie wiatr osłabł (na chwilę), naładowałem jedną sztukę baterii i "rura" na polanę.

 

 

 

Bałem się, że się nie uda prawie 190 gram więcej wagi samolotu no i aerodynamika! Ale jednak, taki kanciak poszedł do góry! Fakt, że pierwszy rzut był nie udany, samolot się wzbił ale nagle przechylił się na prawe skrzydło i pikował, ale udało mi sie go wyprostować w poziomie niestety wbił się w trawę. Drugi "rzut" ładnie poszedł w górę. Nie był dobrze wyważony bo dziób był za lekki ( i tak baterię przesunąłem do przodu niż na zdjęciu), ale poszedł ładnie do góry. Długo nie polatałem, bo zaczęło kropić i z obawy o elektronikę zwinałem żagle, do tego trawa była mokra po wcześniejszych deszczach. Niestety fotki niezbyt dobre, ap ustawiony był na automatyczną ostrość więc obiektyw skupiał ostrość na skrzydle. Następnym razem ustawię na manual i możę użyję zoomu, by nie chwytał skrzydła. O to fotki.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tu ja taki mały brązowy ludzik po lewej stronie na zdjęciu:)

Dołączona grafika

 

 

O to jak zbudowałem platformę: użyłem do tego kawałka styropianu z pudełka do monitora:) Wyciąłem profil i o to on:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użyte serwo 9Na które czekałem 2 tyg z HK) HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo

Dołączona grafika

I o to w całej okazałości:

Dołączona grafika

 

Zastanawiam sie jakby ustawić aparat przodem do lotu, czy nie będzie to już za duzy opór.

 

Więcej fotek z dzisiejszego lotu pod tym linkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.