Skocz do zawartości

MDS 61 - ruski silnik - mam kilka pytań


Fiskusmati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

 

Jestem w trakcie tworzenia spalinowego modelu samolotu rc, posiadam aktualnie silnik MDS 61 z bocznym wydechem, oryginalnym tłumikiem i gaźnikiem.

Proszę, powiedzcie mi, co jest nie tak: silnik udało mi się uruchomić 2 razy przez 2 godziny kręcenia śmigła pałką, niestety, nie miałem oryginalnej świecy więc dokupiłem długą, zimną świece firmy MP-JET oraz Paliwo lotnicze z zawartością 5% nirtometanu i 12% oleju.

 

Czy jest szansa na dobre działanie tego silnika po zmienieniu konfiguracji? Czy będe musiał kupić nowy silnik ASP 61 z dobranym paliwem i oryginalną świecą?

 

Silnik pochodził kilka minut i gasł prawdoporobnie zapowietrzył się, bardzo pluje (nie spala) resztek paliwa i ojelu który gromadzi się w tłumiku, i ew podczas pracy go wyrzuca. Po odpaleniu ładnie wkręca się, lecz od silnika oczekuję niezawodności, tzn moze sie nie odpalić raz na jakiś czas, ale żeby nie palił prawie wcale?

 

Czy mam złą świece (powinna byc średnia, ale takiej nie mają w sklepie), czy paliwo 10% (zrobiłem błąd bo kupiłem 5%).

 

 

 

 

Serdecznie proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam - Mateusz Kuśmierz (Fiskusmati).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - swieca duzo za zimna, cos w stylu OS8

2 - 12%oleju do o 8 % za malo. MDSy lubia olej

3 - 5% nitro w zupelnosci wystarczy, scigac sie nie bedziesz

4 - gdy silnik pluje paliwem znaczy jest zalany w trupa, wytrzasnac paliwo z motorka, zakrecic igle o obrot i zaczac od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiskusmati - skorzystaj z zaproszenia Pawla - nie ma to jak bliski kintakt z motorkiem. Uzywalem jednego czy drugiego MDSa i sadze ze legendy na temat tych silnikow wynikaja z lenistwa lub niewiedzy uzytkownikow. Te silniki wymagaja regulacyjnego dopieszczenia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.