Skocz do zawartości

Polowanie na kreta w domu


wojcio69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ehh... szkoda gadać. Jaki człek stary taki... Ale po kolei.

FCO2 z którą czasami latam zaczęła mi kręcić zbyt krótkie fimy (akumulatorej jaki posiada jest już wyeksploatowany).

Zamias kupować nowy akumulator wymyśliłem sobie, że zrobię jej zasilanie z zewnętrznego źródła a dokładnie z odbiornika.

Rozebrałem FCO2 odpiąłem akumuylator, odciąłem od niego wtyczkę i przylutowałem ją do kabla, który będzie wpinany w odbiornik.

Kabelek podpiąłem do gniazda w FCO2 i już się cieszę.

Włączam aparaturę, podłączam akumulator do regulatora w swoim AXN'ie i pochylając się nad aparaturą sięgam FCO2 aby podpiąć ją do odbiornika.

W tym momencie nieopatrznie zachaczyłem o dźwidnię gazu i przesunęła się ona na max.

Szczęście w nieszczęściu, że AXN nie miał założonych skrzydeł ale i tak sam kadłub błyskawicznie zsunął się z ławy na tapczan gdzie obrócił się na plecy.

Prop saver zadziałał bezbłędnie.

Zdjąłem na aparaturze obroty silnika i biorę kadłub w łapkę. Sprawdzam czy silnik kręci i... kręci ale o coś trze. Wcisnąłem go na magnesy i niby jest OK ale przy obracaniu obudowa (ta część obracająca się prze silnikach 3F outruner) jakby z czegoś zeskakiwała i się ustawia z lekkim zwichrzeniem.

Sprawdzam oś jest prosto ale silnik nadal trze.

Nie mam pojęcia co mu jest ale podejrzewam, że trzeba będzie kupić nowy.

Przestroga dla innych: jak macie coś robić z modelem, gdzie musicie go zasilić prądem, to zdejmijcie śmigło albo dobrze umocujcie model, co by przez przypadek tak jak mnie nie odfrunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobe zajście ale z APC 9/4 noga mnie bolała przez tydzień przez grube spodnie niemialem ran otwarych ale i tak miałem dość bolesne obtarcia a nawet rozcięcia. Od tej pory bez zdjęcia śmigła nawet nie zaczynam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.