Skocz do zawartości

Jak wykonujecie dzwigar w skrzydle z uszami?


Kubad

Rekomendowane odpowiedzi

Ucinamy na rowno, i sklejamy na styk dodajac laczniki wykonane ze sklejki lub czegos podobnego, ktore trzymaja sie dzwigarow :) chciaz ja w szybowcu w szybowcu/motoszybowcy o rozp. 150 mam uszy do centoroplata sklejone na styk zeby przy kraksie odpadly, krecilem ucac sie latac petle i korkociag i sie nie urwalay :D (z holu tez startowalem, wkoncu na zawodach silnika niemozna miec :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał poprzednik. przykleic na kleju albo dac sklejkowy łacznik. (np. sklejka 3mm). Mozesz sobie zebro przyciac lub wkleic pod kątem. Ja miałem w modelu motoszybowca 2m uszy tylko przyklejone i przy kraksie ze 150m (leciał pionowo) i połaczenia nie pusciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam osobno centropłat i uszy to szlifuje najpierw miejsce łączenia tak aby mieć zadany kąt wzniosu. Gdy to mam to wycinam dziurę w żeberku między dźwigarami i w ten otwór wklejam łącznik z sklejki 2mm. Potem sklejam już wszystko z sobą. Gdy wszystko wyschnie to ładnie to szlifuję i już mam gotowy wznios :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.