Jump to content

Jak wykonujecie dzwigar w skrzydle z uszami?


Kubad

Recommended Posts

Chciałem się dowiedzieć jakie macie sposoby na wykonywanie uszu w modelach z płatem konstrukcyjnym i jak robicie dźwigary w miejscu gdzie centropłat łączy się z uchem. :roll: Mile widziane zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ucinamy na rowno, i sklejamy na styk dodajac laczniki wykonane ze sklejki lub czegos podobnego, ktore trzymaja sie dzwigarow :) chciaz ja w szybowcu w szybowcu/motoszybowcy o rozp. 150 mam uszy do centoroplata sklejone na styk zeby przy kraksie odpadly, krecilem ucac sie latac petle i korkociag i sie nie urwalay :D (z holu tez startowalem, wkoncu na zawodach silnika niemozna miec :D)

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisał poprzednik. przykleic na kleju albo dac sklejkowy łacznik. (np. sklejka 3mm). Mozesz sobie zebro przyciac lub wkleic pod kątem. Ja miałem w modelu motoszybowca 2m uszy tylko przyklejone i przy kraksie ze 150m (leciał pionowo) i połaczenia nie pusciły.

Link to comment
Share on other sites

Jak mam osobno centropłat i uszy to szlifuje najpierw miejsce łączenia tak aby mieć zadany kąt wzniosu. Gdy to mam to wycinam dziurę w żeberku między dźwigarami i w ten otwór wklejam łącznik z sklejki 2mm. Potem sklejam już wszystko z sobą. Gdy wszystko wyschnie to ładnie to szlifuję i już mam gotowy wznios :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.