Skocz do zawartości

silnik o ciagu okolo 2-2,5kg do okoo 30-35A na 3s


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam skrzydla do katany ciete laserowo

2x52cm ... niedlugo bede wycinal na cnc u kumpla kadlub... i cos czuje ze nie wyjdzie mi i tak za lekko... choc chce na maxa wyazurowac...

 

dlugosc kadluba to okolo 104cm (pamietajcie ze całkowita rozpietosc bedzie wynosila 2x52cm + szerokosc kadluba w miejscu skrzydel)

 

najmocniejszy silnik elektryczny do modeli 3d jaki narazie posiadam to czerwono srebrny turnigy 23A o ciagu 1,2-1,3kg przy poborze pradu 19-21A

 

jako chce sie zając jeszcze na tych wakacjach poważnym 3D

ten silnik chyba nie wystarczy... dlatego chcialbym zakupic jakis outrunner o poborze do okolo 30-35A i ciagu przynajmniej 2kg

 

zasilanie najlepiej 3s 2200

 

 

a wiec podsumowujac moje wypociny prosze doradźcie mi jakis ekonomiczny silnik o dosyc duzym ciagu ( min 2kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powazne 3d przez z z kropka

silnik jaki masz to moze podaj linkiem bo mi to nic nie mowi

2 kg ciagu to zrobisz z duzego silnika nie z jakiejs popierdulki

a za tym idzie reszta napedu czyli kv silnika ilosc cel i prad 2kg z 3S bedzie ciezko bo bedzie b, wysilonei prady wysokie

 

Przy 4260 kv 500 na 6S przy 35A mam 2,7kg przy 70A 4,8kg a;e pakiet mimo ze wysokopradowy umiera po chwili

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celuj w cos o masie do 110g i kv 900. Wowczas smigla w rozmiarze 12x6 lub 13x6,5 APC E. Idealny jest do tego silnik torque 2818-900t o masie 104g, ktory posiadam, lecz pedze na 4s i przy 50A (okolo 700W) mam kolo 2,7kg ciagu :) A silnik sie w zasadzie nie grzeje- po dolozeniu odpowiednych kierownic wlotu powietrza temperatura wynosila zaledwie 35-37 stopni, wiec zimniutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys silnik turnigy c3548-800 ale niestey sprzedalem bo przy kraksie przedzirawilem pakiet 5s 2300

 

pamietam ze regulator mialem TP 50A smiglo 12x6 i 1,5kg katana na doslownie 3 ząbkach gazu startowala z 2m rozpędu i odrazu w pion... byla szybka... ( gdzies czytalem ze na tym smigle przy takim zasilaniu powieralo 34A i miala ponad 3kg ciagu )

 

ale nietstey model rozwalony... skrzydla zostaly wiec kadlub bedzie sie budowal...

 

no coz... narazie poleci na tym slabszym silniczku 1,2kg ciagu... turnigy

 

jesli poleci...

a potem chyba kupie jeszcze raz tego potworka lub cos innego

 

 

widze ze bez nowych pakietow 5s sie nie obejdzie... dobrze ze weszly tanie nano-tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o tym mysle... wczesniejszy byl przyciezkawy... mnostwo kleju... łatany pare razy ... ciezka twarda balsa... i troche za gruba chyba

 

 

teraz zrobie lzej... z tym malym wyposarzeniem postaram sie zmiescic w 800g do lotu z pakietami 3s 2200 lub 1300

 

bo tylko takie posiadam do tego silnika ( kilka 3s 1300 i 2x 3s 2200 20c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, że przy 300-350W uzyskasz 2-2,5kG ciągu. Na to potrzeba przynajmniej 500-600W i to przy przyzwoitym silniku ze śmigłem 15-16'', do duzego śmigla potrzebujesz duży i ciężki wolnoobrotowy silnik o kv=~800 i wadze ok. 120-170g. Fizyka jest nieubłagalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.