Skocz do zawartości

Malowanie skrzydel stro pokrytych papierem pakowym


balcerseb88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam skrzydla stytopianowe pokryte papierem pakowym niebardzo wiem czym je pomalowac zeby styro niewytopilo

Czy mozna malowac lakierem Nitro potem kolor czy to robi sie jakos inaczej ??

Moze lakier akrylowy potem kolor albo odrazu kolor ??

Chetnie wyslucham jakich kolwiek porad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lakierowałem szarym podkładowym motipem w sprayu a później emalią nitrocellulozową, czyli popularnym "nitrem" po 20 PLN za litr

 

można uzyskać piękną lśniącą powierzchnię, to tylko kwestia wprawy w lakierowaniu + szlifowanie i polerowanie po położeniu emalii

 

nie było żadnych problemów z rozpuszczaniem depronu - papier + wikol izolują bardzo dobrze; trzeba tylko uważać przy szlifowaniu, żeby gdzieś nie przetrzeć powłoki

 

ponieważ jest dość ciepło a nitro szybko paruje, to trzeba dodawać więcej rozpuszczalnika do emalii

 

jeżeli tego nie zrobisz, to po pierwsze pistolet będzie się łatwo zaklejał, a po drugie emalia doleci do celu w stanie suchym, albo prawie suchym; skutek będzie taki, że zetrzesz ją z malowanej powierzchni w postaci pyłu, albo będzie tworzyć szorstką powierzchnię

 

ogólnie polecam nitro, bo jest tanie (20 PLN kosztuje litr nierozcieńczonego lakieru czyli tyle ile puszka sprayu) i można osiągnąć naprawdę dobre rezultaty

 

ostatnio zrobiłem skrzydło 1m rozpiętości, cięciwa ok 160mm, materiał to depron 3mm + wikol i papier; w niektórych miejscach papier jest położony podwójnie; całość wyszpachlowałem cienko klejem do styropianu, przeszlifowałem i polakierowałem szarym podkładem motip; na końcu położyłem emalię nitro, 2 warstwy ze szlifowaniem; ciężar skrzydła po tych zabiegach wynosi 131 gramów

 

następnym razem zamiast szarego podkładu motip użyję białej emalii nitro

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.