Skocz do zawartości

Lotki/klapy


KRI100F

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podpowiedzcie mi jak wyprofilować lotki i klapy w szybowcu. Na zdjęciu są dwa przykłady (według instrukcji szybowca mam zrobić według wzoru drugiego od góry) , wiem że można jeszcze prościej jak przykład pierwszy. Czy to ma jakieś znaczenie czy to będzie tak albo tak ?

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielkości modelu. Jeśli jest mniejszy można dać pierwszy sposób, ale gdy model jest już duży ok3m warto już zrobić drugi. Poprawia to właściwości aerodynamiczne skrzydła, nie ma zaburzeń na opływie skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to byłoby Panu zrobić przykład pierwszy. Poprawi to doskonałość aerodynamiczną. Drugi przykład niweluje szpare powstającą pomiędzy lotką a skrzydłem. Przez brak szpary powietrze idzie "równo" od natarcia po spływ, a gdy jest szpara opływ zostaje zaburzony i może to pogorszyć właściwości skrętne/lotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu zawias. "Sklejasz" nim skrzydło z lotką. Ale jeśli chcesz mieć gładką (bez szczeliny) powierzchnię z obu stron, to przyklejasz po drugiej stronie taśmę, która lepi się tylko do połowy szerokości, a druga połowa nie ma kleju i zasłania szczelinę - lotka ociera się o nią. Do takiej maskownicy potrzebna jest taśma stosunkowo sztywna, by była dociśnięta do powierzchni.

Rety, ale zawile to napisałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.