Skocz do zawartości

Chcę założyć własną działaność gospodarczą proszę o pomoc


Stoko90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Więc tak wiadomo bezrobocie w Polsce wzrasta ( szczególnie na Podkarpaciu ) od pewnego czasu tzn od dłuższego czasu zastanawiam się nad założeniem własnej działalności gospodarczej w Przemyślu , głownie chodzi o otwarcie sklepu modelarskiego tylko i wyłącznie R/C.

Dokładnie to w planach jest tak : Otwarcie sklepu , na sklepie oczywiscie jakiś serwis ( do samolotów jak i samochodów ) zrobienie pasu startowego , oraz średnią wiatę zabudowaną dla chłopaków co smigają samochodami R/C jak i tor dla samochodów typu buggy z miejscem dla niewielkiej widowni . Przewidywał bym organizację różnych konkursów itp...

 

Oczywiście to ogólne plany .

 

Co do terenu jest to 1km poza miastem na wzgórzu OPTYŃ działkę mam o powierzchni 1,5 Hektara , obok drugą o powierzchni 87 Arów do okoła brak domów , jedynie pola uprawowe , okop z oczkiem wodnym na moim terenie i nie daleko las . Las jest tylko z prawej strony reszta powierzchni jest czysta , także uważam że teren jest idalny.

 

Co Panowie sądzicie o takim interesie ?? Dodam że w Przemyślu nie ma sklepu modelarskiego ani nic w tym stylu nawet w Jarosławiu brakk.

 

Czy można liczyć na jakieś dofinansowanie ze strony Miasta , jak to wszystko wygląda jaki przydał by się wkład własny , rozważam opcję aby prowadzić działalność z jakimś współwłaścicielem .

 

Proszę o rady . :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUP - Powiatowy urząd pracy - ok 18k pln na rozpoczęcie działalności gospodarczej, dodatkowo można starać się o zwrot kosztów utworzenia miejsca pracy

 

PFRON - jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną bądź masz zamiar zatrudniać taką osobę - koniecznie udaj się do lokalnej siedziby, masz możliwość uzyskać dofinansowanie na rozpoczęcie lub utworzenie stanowiska, dodatkowo można też starać się o dopłaty do kosztów utrzymania miejsca pracy

 

Lokalne biuro projektów unijnych prowadzonych przez izby gospodarcze - nawet ~50tys pln na start

 

Ale z tego co wiem nikt nie dołoży ci się do budowy żadnych pomieszczeń - chyba ze na wykończenie/remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ertman_176 dzięki za odpowiedź

 

Powiem tak ja wraz ze wspólnikiem mogę przeznaczyć na ten interes tzn na wybudowanie budny ( sklepu ) 15 tysięcy .

 

Tylko tak mój teren nie jest działką budowlaną więc zapewne będę musiał starać się aby przygotować tą działkę jako teren budowlany .

 

Postaram się w tym roku roku wszystko załatwić a na następny ruszyć dość intensywnie.

 

Do kogo można się udać o jakieś szczególowe porady ?? Tzn chodzi mi o osobę która przypilnowała by tych wszystkich spraw bo nawet nie wiem do kogo można takiego się zwrócić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rig-przemysl.pl/ Ja bym zaczął tu, ew. od PUP. Za 15tys jedyną opcję to widzę 25m2 bez projektu jako budynek gospodarczy, potem go przeznaczyć na działalność. Wystarczy zgłosić budowę i dołączyć mapkę z zaznaczonym obszarem jaki ma zostać zabudowany. A jeżeli całość znajduje się na wsi a działka jest rolna to witamy na KRUS :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbadaj rynek, przeprowadź ankiety, sprawdź czy będziesz mieć popyt na usługi i towary jakie oferować zamierzasz. Stwórz business plan, idź do banku zapytaj o kredyt inwestycyjny, idź do pup idź...szukaj, szukaj, szukaj!!! najpierw musisz mieć coś więcej niż ziemię i plan co by tu zrobić! musisz mieć w ręku twardy argument.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.