Skocz do zawartości

Antena satelity 2,4Ghz urwana


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy. Uszkodziłem antenę satelity w aparaturze HK 6ch czy moge dolutowac taką samą długosć ze zwykłej anteny od 35 Mhz?? W antenie 2,4 powinno być przulutowane to co w środku anteny i to co na zewnątrz (wokół rdzenia). Ale po otworzeni odbiornika okazało się że jest przylutowane tylko to co w srodku (ten rdzeń) i też działało (bez dodatkowej satelity). Więc chyba to nie ma za dużego wpływu. A chciałbym polatac troche wyżej i wolałbym latać z satelitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku "Hobby King 2.4Ghz" Marek_Spy podał link do RC Groups z wątkiem o tej aparaturze. Popatrz jakie tam są na zdjęciach króciutkie antenki. W kilku miejscach już czytałem, że tak naprawdę czynnym odcinkiem anteny jest ten ok 2 cm -owy odcinek ze zdjętym ekranem. Wydaje mi się, że spokojnie to co zostało przy odbiorniku pierwszym mógłbyś podzielić na dwa i "obdzielić" tym oba odbiorniczki zdejmując ostrożnie ekran odpowiedniej długości. Niech mnie poprawią koledzy, jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.