Skocz do zawartości

Co i jak?


Casper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeczytałem wiele postów i przeszukałem setki stron na ten temat, ale pewnych rzeczy nie rozumiem. Wiem, iż znajduje się to w tym dziale wytłumaczone, ale nie rozumiem tego w pełni i jak to wszystko zrobić.

Mam nadzieję, że mi pomożecie :D

 

Wykonanie modelu z depronu, balsy, kleju itd. Nie jest trudne, z tym sobie poradzę. Gorzej jest z elektroniką.

 

Posiadam Taki oto Silnik

Silnik - napęd. Nie wiem jak sie nazywa itd. wygrzebałem go z innego modelu uznałem, że może być dobry. Jesli jednak nie sprawdzi się w praktyce kupie taki jaki polecacie. I oto moje pytanie do każdego produktu: ( proszę o podanie w miarę TANICH )

-(podajesz jego nazwę)

- cenę

- i gdzie kupić (sklep modelarski, castorama itp)

 

Silnik - napęd co to jest to na kącu co się do tego przykręca śmigło ?

mam jakis, spróbuję z nim, gdyby cos nie poszlo --->

(ale przy okazji polećcie cos ;) )

-(podajesz jego nazwę) (TANIO)

- cenę

- i gdzie kupić

 

 

Regulator - "?.....co..to......? co reguluje? :P proszę o podanie tak jak podalem w schemacie

-(podajesz jego nazwę) (TANIO)

- cenę

- i gdzie kupić

Odbiornik - odbiera sygnał i przekazuje do urzadzen

-(podajesz jego nazwę) (TANIO)

- cenę

- i gdzie kupić

Nadajnik - inaczej pilot do sterowania modelem wysylający sygnały do odbiornika

I tu moje pytanie, czy do kazdego nadajnika musi byc specjalny odbiornik czy tylko na tej samej częstotliwosci? CHCĘ ZASIĘG OK. 500m

-(podajesz jego nazwę) (TANIO)

- cenę

- i gdzie kupić

 

Serwa - sterują sterem wysokości i sterami kierunku, i tak co to są za90* kątowe plastiki i czy trzeba je osobno dokupić? ORAZ co to są te podłużne patyczki które idą do sterów? z CZEGO SĄ ITD.

-(podajesz jego nazwę) (TANIO)

- cenę

- i gdzie kupić

 

Akumulator - wiadomo co to

-(podajesz jego nazwę) (TANIO)

- cenę

- i gdzie kupić

 

Proszę o pdoanie wq. schematu tego czego przeoczyłem.

Myślę, iż bardzo mój post przyda się wszystkim początkującym w tym fachu ;]

 

Proszę również was, aby nie zakładać kolejnego tematu o taki schemat jak wszystko razem połączyć kabelkami coś w tym stylu:

http://img442.imageshack.us/img442/3329/lotu.png

 

 

Z góry dziękuję ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-.- GZ dla was pisałem, że nie rozumiem co on do mnie pisze i poszukuje planu jak to wszystko połączyć -.- przy okazji moj post sie przyda wielu wielu począkującym wiec zanim osadzisz przeczytaj co napsiałem :evil:

 

Za te 2 posty to sorki bo cos sie zrypalo i na razy2 mi zrobiło jakiegos laga miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Casperku drogi.

 

Modelarstwo to bardzo poważne hobby, a nie zabawa na weekend.

Najważniejszymi cechami modelarza są pracowitość, cierpliwość i chęć do zdobywania nowej wiedzy.

Co za tym idzie - modelarstwo nie jest dla każdego. Szczególnie dla osoby, która tych cech nie wykazuje.

Modele zdalnie sterowane są niebezpiecznymi urządzeniami i wymagają sporej odpowiedzialności.

 

Wszystko o co pytasz jest opisane w tym dziale.

Są to wszystkie schematy jakie potrzebujesz.

Plany i rodzaje modeli.

Ich wyposażenie.

 

Zaś co gdzie kupić podpowie wujek Google.

 

Zaś tobie nie chciało się nawet poczytać tematów przyklejonych na początku.

Przy takim podejściu, twoja kariera modelarza bardzo szybko się załamie.

 

A co do Taniości - szykuj 500zł. Taniej się nie da, albo kup sobie w markecie zabawkę udającą model. Będzie i tanio - bez konieczności dowiadywania się "co to jest regulator".

 

Podejście w stylu "Nie będę robił, podajcie mi wszystko na tacy i to już" nigdzie nie znajduje akceptacji.

Radzę szybko zmienić podejście i mniej żadać od innych, a więcej robić samemu.

Co by powiedziało twoje rodzeństwo, gdyby wszystko musieli robić za ciebie?

 

Zaś twój post nie przyda się nikomu. Bo nic w nim odkrywczego nie napisałeś, poza żadaniem wszelakich informacji, których wyszukanie zajełoby ci 15 minut.

A skoro nic z tego nie rozumiesz - widać nie dorosłeś jeszcze do tego pułapu wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę więcej pokory i zainteresowania Casperku. Jak byś przeczytał 100 stron nie zadawał byś głupich pytań w stylu:

napęd co to jest to na kącu co się do tego przykręca śmigło ?

i

ORAZ co to są te podłużne patyczki które idą do sterów? z CZEGO SĄ ITD.

A interpunkcja, ortografia i minimalna kultura wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia.

Żeby zadawać pytania trzeba chociaż w najmniejszym stopniu poznać temat.

Chętnie odpowiem na Twoje, nawet najgłupsze pytania. Możesz nawet pisać PW, ale zlituj się i zadaj chociaż minimum trudu, by się dowiedzieć co to jest piasta, popychacze, snapy i co reguluje regulator obrotów, że model posiada tylko jeden ster kierunku, może też mieć lotki i na jakiej zasadzie wygląda współpraca pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem.

P.S.

I zmień ton swoich wypowiedzi, bo nikt nie będzie chciał z Tobą gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że jest to dział "Od czego zacząć" Między innymi powstał ten dział po to by odpowiadać w nim nawet na najgłupsze pytania

Tak bez ograniczeń? Tu jest AFAIR podwyższony poziom tolerancji, nie bezgraniczny.

Reakcja Madriana, czyli człowieka o prawie bezgranicznej cierpliwości jest tu IMO dobrym wyznacznikiem przekroczenia granic przez młodego kolegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.