Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie


wojo

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik to Dualsky XM4250CA-5. Teoretycznie maksymalny prąd to 60 A. Drugi to Acn MEGA 22/45/3 E, ten ma 35A. Moje regulatory obsługują 70 A jeden drugi 100 A. Na tym zestawie wykonałem około 8-10 lotów i było ok. Aż tu nagle.

W tej chwili przyszła mi do głowy taka myśl, może to wina złączek. Są to goldy 3,5 mm. Chociaż na takich latam od lat i zawsze było ok. ALe takie mam zamocowane do wszystkich li-poli, silników i aku, aby były wymienne z innymi modelami. Ale skolei takie same w motoszybowcu spisują się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Włączyłem testera serw i słupek chodzi bez zarzutu. Ale coś powoli zaczyna się wyjaśniać. Gdy się zagrzeje silnik i regulator, wtedy zaczyna wyłączać. Dziwne że dzieje się to na różnych silnikach i regulatorach. Tym bardziej że wcześniej nic takiego sie nie działo, mimo że regulator i silnik był bardzo gorący. Zaczekam na WATT METER, zobaczymy co on pokaże, co dzieje się z prądami.

 

wojo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten WATT METER. Na śmigle 13x6 pobór 68A. Doszedłem do wniosku że to jednak aku chociaż ich wydajność to około 100A. Zmieniłem śmigło na 11x5, pobór 35A. Próba na sucho i co nie gaśnie. Pojechałem na lotnisko i co znowu awaryjne lądowanie. Po kilku ruchach drągiem gazu znowu silnik kręci, ale po chwili gaśnie. Teraz to ja już jestem całkiem głupi. W motoszybowcu pobór 35A i na tych akumulatorach działa bez zarzutu w tym nie. Wymieniłem trzy silniki, trzy regulatory, podłączałem nowy odbiornik (bez serw) to samo. Pozostało chyba tylko zrobić z niego ognisko. Bo już nie mam koncepcji co jeszcze można zrobić. A co najdziwniejsze latam nim od może 3 miesiące na tym zestawie i w te najgorętsze dni i było ok. A teraz takie "cuda" Czy można jeszcze coś wymysleć?

 

Wojo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem dzisiaj motoszybowcem ponad pół godziny na aku tym 2800 mAh 30C (piękne noszenie przy tych upałach) i żadnych problemów. Mówię Wam wyciagać szybowce, nie można wylądować tak nosi. Ale wracając do tematu, ładowałem teraz ten akumulator i weszło tylko 823 mAh. Tzn. chyba że to aku jest ok. No nic czekamy na Kokama. Może odczaruje tamten model.

 

Wojo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.