Skocz do zawartości

Spitfire ze styropianu problem z lądowanem


attyla

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem pierwszy model w układzie dolnopłata jest to adaptacja planów ze strony http://www.flyelectric.ukgateway.net/spitfire.htm wygląda mniej więcej tak

spitcb0.jpg

 

model lata poprawnie problemem jest lądowanie , jeśli zmniejszę prędkość to bardzo łatwo wpada w korkociąg trzy próby lądowania zakończyły się trzykrotnym złamaniem kadłuba , czy tego typu modele wymagają aż tak dużej prędkości podejścia do lądowania ? , waga modelu gotowego do lotu to 470 gram czyli obciążenie powierzchni nośnej około 36gr/dm2

 

edit 19.06.2007 godz. 9 rano

 

Spitfire w końcu poleciał tak jak chciałem, trochę dziś wieje więc podejście do lądowania miałem ułatwione po prostu tym modelem trzeba podchodzić dość ostro w zniżając i dopiero tuż nad ziemią delikatnie podciągnąć i model siada bez najmniejszego problemu :) .

Biorę się teraz za malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: nie lądować, nie będzie się niszczył! :P

 

Te modele tak mają, lubią prędkość. Nie bez przyczyny podobny produkt GWS jest uznawany za najtrudniejszy w pilotażu z całej serii.

 

Fajnie ci samolocik wyszedł. Powinieneś jedynie nadać kabince bardziej owalny kształt, a jej przód zwęzić:

http://images.google.pl/images?svnum=10&um=1&hl=pl&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=spitfire+canopy&spell=1

 

Koniecznie zaprezentuj fotkę pomalowanego modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te modele nadaja sie do startu i latania. Nie da sie nimi lądować. Trzeba mieć parę zestawów pod ręką i wymieniać połamane elementy. Jedyna możliwość to siadać na brzuchu na trawie. Ja tak ladowałem styrpianową Extrą. Albo po prostu nie wykonywać Spitfire ze styropanu, tylko wykonac konstrukcje o większej powierzchni nośnej.

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te modele nadaja sie do startu i latania. Nie da sie nimi lądować.

Te, czyli które?

GWSy na równym podłożu lądują na kołach bezproblemowo, trzeba tylko trochę wprawy.

Nawet z tymi malutkimi kółeczkami czasami udaje się to na nierównym podłożu, trzeba tylko lądować dosyć szybko i dopóki ster wysokości działa model "jedzie" - jak zwolni kapotuje.

 

GWS Zero ląduje na trawie: http://www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/230607zero2.wmv

 

Więcej o Łosiowej nauce latania Zerem tutaj: http://alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=4267&highlight=zero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie skrzydła zrobiłem bez dźwigara , mają tylko 90 cm rozpiętości więc idąc za radą kolegów z forum zrobiłem pseudo-dźwigar z dwóch pasków papieru pakowego klejonego na wikol zrobiłem je ze styropianu podłogowego który jest gęstszy niż zwykły styropian. Skrzydła przeżyły bez szwanku bezpośrednie uderzenie w latarnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduje ten sam model z identycznych planów ( jest prawie gotowy :rotfl: dziś założę wątek i pokaże co zrobiłem ) jednak w panach nie wyczytałem nic o wzniosie skrzydeł :roll:

 

Ile jest cm wzniosu na połówkę skrzydła :?:

 

Czy lotki są z "gołego" styropianu czy może są dodatkowo wzmacniane , jak jest z ich sztywnością , czy podczas bardziej dynamicznego lotu nie wpadaja czasem we flatter ?

 

w jaki sposób lotki zostały zamocowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznos zrobiłem tak na czuja wzorując się na orginale , skrzydła najpierw w całości okleiłem paperem a potem odciołem lotki według planów są wystarczajaco sztywne , zawiasty to jakies plastkowe z www.unitedhobbies.com :) model jest wredny łatwo wpada w korkociąg ale fajnie wygląda w czasie lotu . Koniecznie pokaż co zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.