Skocz do zawartości

Depronowa deska do treningu Citabria 7GCBC


Tabul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Model oparty jest na konstrukcji z 1946 r. jako Ballanka 7AC produkowana do 1951r, przez firmę Champion Aircraft Corporation. Dwumiejscowy górnopłat. W 1959 powstała seria 7GC, a później wzmocnona wersja 7GCBC dopuszczona do podstawowej akrobacji stąd nazwa Citabria, bo czytana od końca tworzy słowo "airbatic". Jest to mój drugi model (elektryk) a pierwszy to spalinówka Spitfire. Jako pilot szybowcowy i samolotowy chcę popróbować lotów RC i na początek postanowiłem potrenować na tej desce. Jest to mój pierwszy post w tym forum :?

Dane modelu:

 

Rozpiętość 1140mm

długość 920mm

waga 720g

silnik Emax BL2215/20, 11,1V

odbiornik Hitec HFS-05MS

pakiet 2200mAh

regulator HK 20A

4 serwa Esky

 

Pozdrawiam....Tadeusz :) Fotki są w moim Albumie

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po kikunastu lotach zrobiłem przeróbkę. Zlikwidowałem narożniki na sterze wysokości bo przy lądowaniu w wysokiej trawie urwał się ster razem z "zawiasami". Powiekszylem też nieco powierzchnię statecznika poziomego. Model dzięki temu jest mniej narowisty i bardziej stateczny. Waży ok 730 g i ma obciążenie ok. 29 g/dm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.