Skocz do zawartości

Kamera z allegro


michalman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Odnośnie programowania nowej daty w kamerce brelok.

podłączam kabel usb pojawia się dysk wymienny G wchodzę w niego tam jest folder DCIM

pod nim tworzę dokument tekstowy settime.txt w nim wpisuje datę godz. zapisuję odłączam usb robię zdjęcie i data się nie zmienia także na DGM.txt też się nie zmienia ,a ten plik po ponownym podłączenie usb pokazuje się i nie znika .Co mogę żle robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość tej kamery jest naprawdę dobra. Kupiłem ją od tego typa bo ma najtaniej.

http://allegro.pl/item1193074975_mini_kamera_brelok_720x480_16gb_pendrive_najtaniej.html

 

Niżej dwa kadry wyciete z filmu nagranego tym brelokiem (troche je powiększyłem)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nie wrzucam filmów ponieważ kamera za bardzo się telepała bo była przyczepiona do balona taśmą bezpośrednio na sznurku :wink: Następnym razem będe musiał zrobić do tego jakiś kosz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość tej kamery jest naprawdę dobra. Kupiłem ją od tego typa bo ma najtaniej.

http://allegro.pl/item1193074975_mini_kamera_brelok_720x480_16gb_pendrive_najtaniej.html

 

Niżej dwa kadry wyciete z filmu nagranego tym brelokiem (troche je powiększyłem)

Obrazek

Obrazek

 

Nie wrzucam filmów ponieważ kamera za bardzo się telepała bo była przyczepiona do balona taśmą bezpośrednio na sznurku :wink: Następnym razem będe musiał zrobić do tego jakiś kosz :D

Widzę ,że masz datę i czas do zmiany wiesz może jak ją zmienić ?

Bo u mnie w tym modelu nie można tak jak opisane w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakręć coś i wrzuć na http://vimeo.com/

Świeży filmik z rana :D Krecik, no i chyba udało mi się z niego wyjść, niestety drzewo wyskoczyło :P

Straty to połamane śmigło, lekko wgniecione skrzydło i rozwalone mocowanie skrzydła :P (myślę że z 30 min roboty i będzie latał znowu)

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=YeiUepYoCow

 

Youtube troszeczkę zepsuło jakość.

 

 

Widzę ,że masz datę i czas do zmiany wiesz może jak ją zmienić ?

Bo u mnie w tym modelu nie można tak jak opisane w tym temacie.

 

Słuchaj, robisz tak:

 

Robisz plik time.txt i jego zawartość to coś takiego:

2010-08-21 07:45:25

Podłączasz kamerę, wchodzisz do folderu kamery (a właściwie karty microSD)

I masz tam 2 foldery: IMAGE i VIDEO

I właśnie tutaj gdzie są te foldery, wrzucasz ten plik time.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzycho niestety nie wiem jak zmienić datę na filmie, bo raczej jest mi to nie potrzebne. Lepiej jak by wogóle znikła bo tylko przeszkadza :? .

 

michalman widze że masz inny typ kamery gdyż dzwięk no i jakość obrazu jest słabsza :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzebię stary wątek, gdyż niedawno zakupiłem tę kamerkę (z Hongkongu, z Ebay'u) i mam problem.

 

Kamerą udaje mi się nagrać jeden filmik, a po wyłączeniu nie da jej się włączyć - problem na pewno jest z akumulatorem - przed ładowaniem napięcie na nim wynosiło około 2,8V. Moze za krótko ją ładuję i dlatego tak sie dzieje..

 

Czy może ktoś powiedzieć ile czasu zajmuje naładowanie akumulatora do pełna (powinna zgasnąć dioda - u mnie nie zgasła jeszcze)? Czy u Was akumulator też robi się ciepły podczas ładowania?

 

No i oczywiście tradycyjnie mam problem ze zmianą daty :D. Z forum sprobowałem wszystkich metod i nie działa.

Spróbuję jeszcze sztuczek tu opisanych: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1748443.html (jak tylko kamerka zacznie mi się włączać)

 

A może ktoś wie jak usunąć nadpisywanie daty na nagrywany obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy TU zaglądałeś? :-)

 

dzięki:) tu nie byłem, świetna strona.

Niestety po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu kamerą znów działa tylko przez kilka minut i jest to samo.

Nie do końca rozumiem o co autorowi chodzi jak pisze o 5v...

(mam na myśli ten fragment: http://www.chucklohr.com/808/C3/index.html#BatteryProtectionProblem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem taką kamerę i zdarza mi się podobny problem. Ale zauważyłem, że pomaga podłączenie kamery do komputera przez USB, później odłączenie i wyłączenie. Po takim zabiegu udaje mi się ją włączyć normalnie. Po kilku razach włącza się normalnie.

Ewentualnie można podłączyć do komputera bez karty w środku i odłączyć. Wtedy zacznie migać błąd karty, kamerka się wyłącza, ale można ją normalnie włączyć.

Przynajmniej moja się tak zachowuje, prawdopodobnie jest to #3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wasze kamerki, ale moja nie chce się naładować poprzez podłączenie kablem USB do komputera. Nawet po 10h takiego ładowania kamera kręci 3 min filmu i się wyłącza. Natomiast po ok. 1,5h ładowaniu jej przy pomocy ładowarki z telefonu (zakończonej wtykiem mini USB) dioda sygnalizująca koniec ładowania przestaje migać i kamerką mogę kręcić półgodzinne filmy (dłuższych nie próbowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na innym porcie USB (przy innym kompie?), może nie wyrabia prądowo. Mam w domu PCta i żadne złącze w nim nie daje rady. Sprawdzałem też na dwóch laptopach i w jednym połowa wyrabia, w drugim wszystkie. Ewentualnie kup hub USB z zewnętrznym zasilaczem, ale to wtedy jak będziesz pewien problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.