Skocz do zawartości

GWS Mustang i podobne warbirdy - dobór wyposażenia


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Odkurzyłem dziś i przygotowałem do lotu, bazując na komponentach znalezionych po szufladach, mojego Mustanga z GWS. Dostał duży pakiet 3s1p 2200 mAh, silnik Dualsky Dualsky XM2830CA-10, śmigiełko 9x5. Do lotu z 3 serwami HS 65 HB wysokość, HS 81 kierunek i GWS Naro na lotki wyszedł 655g.

 

Pytanie następujące - jakie znacie/ macie sprawdzone konfiguracje napędu tego typu modeli, żeby zrobić go lepiej, ale jednocześnie miał dobry stosunek mocy do masy, no i dało się te 10 min polatać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma trzy serwa Hs-55, silnik XM400C, śmigło GWS 9x5 i akumulator 3S1200mAh.

Waga całości nieco ponad 500g.

Lata wystarczająco długo i szybko, ale nie robiłem pomiarów.

 

Aku 2200 to chyba trochę za dużo. Przy lądowaniu łatwo połamać model, jak będzie za ciężki.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszedł 655g

:shock: IMHO trochę ciężki przy takich rozmiarach...

 

Ja co prawda nie mam żadnego warbirda GWSa, ale mam podobny model rozmiarami Spitfire'a (depro-pianka ze wzmocnieniami balsowymi) , który waży niecałe 400gram.

http://abc-rc.pl/p/54/1111/model_alfa_-_spitfire_mk_vb_arf-dla_zawansowanych-samoloty_i_szybowce.html

 

 

Pełna specka mojego:

- silnik KDA20-28M + śmigło SF 9x6

- 2 x serwa 5g na lotki

- 1 x serwo 9g na wysokość

- regiel Turnigy 25A

- pakiet Li-Pol 3S1P 1000 - 1300mAh (max)

I latam spokojnie 10 minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.