Skocz do zawartości

LiPol do Turnigy 9X


Gites

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba jedynie przerobić malutką wtyczkę lub przelutować z oryginalnego koszyka na AA, aby pasowała do nadajnika.

Nic nie trzeba, bez problemu podłączysz tą czarną wtyczką (takie same są przy serwach)

Pamietaj! środkowy pin w TH9X to PLUS +

Może nie trzeba, ale przydałoby się dla własnego bezpieczeństwa przed omyłkowym podłączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W sumie wtyczka jest trójpinowa, więc nawet jak ją podepniesz odwrotnie, to + pozostanie zawsze na środkowym pinie, więc nie ma możliwości odwrócenia polaryzacji, co z całą pewnością puściłoby z dymem nadajnik. Pytanie tylko, czy nadajnikowi zaszkodzi podpięcie - na prawy pin, tego nie wiem, niech podpowie ktoś lepiej znający budowę tej aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten też jest dobry do Turnigy http://www.dealextreme.com/p/mystery-11-1v-2200mah-lithium-polymer-rechargeable-battery-46058

Za około 35 PLN mamy całkiem ładny pakiecik 2,2 Ah, przesyłka gratis. Trzeba jedynie przerobić malutką wtyczkę lub przelutować z oryginalnego koszyka na AA, aby pasowała do nadajnika.

Potwierdzam fajny pakiecik za dobrą cenę. Zamówiłem 2 sztuki. Dotarły po 10 dniach :jupi: :jupi:

Nic nie przerabiałem-bez problemu wpiąłem tę mała biała wtyczkę(należy tylko pamiętać o kolejności biegunów). Do ładowania mam przejściówkę - gniazdo przedłużacza serw>>>XT60(wykorzystuję wtyczkę serw która jest jako jedna z końcówek w pakiecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że się tak "wcinam" ale nie che tworzyć nowego tematu.

 

A mianowicie co sądzicie o tych akumulatorkach NiMH SAMSUNG 2500Mah :

 

http://allegro.pl/samsung-2500-mah-r6-aa-akumulatorki-gw-bez-doplat-i1608067951.html

 

Zastanawiam się czy nie kupić 8 sztuk i nie wpakować do mojej Turnigy 9x ??

 

Jak myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że się tak "wcinam" ale nie che tworzyć nowego tematu.

 

A mianowicie co sądzicie o tych akumulatorkach NiMH SAMSUNG 2500Mah :

 

http://allegro.pl/samsung-2500-mah-r6-aa-akumulatorki-gw-bez-doplat-i1608067951.html

 

Zastanawiam się czy nie kupić 8 sztuk i nie wpakować do mojej Turnigy 9x ??

 

Jak myślicie ??

Podejrzanie niska cena jak na 2500mAh, ale że to niewiele więcej jak za zwykłe alkaliczne paluszki, więc myślimy, że próba nie strzelba, a nuż będą przyzwoite.

 

Ja kupiłem do mojej T9x ten pakiet: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14076 Ciekaw jestem czy zda egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam taki problem, niestety zapomniałem wyłączyć aparaturę leżała tak około 2 dni, jedno ogniwo po ładowaniu się nie podniosło (V 8.2). Czy jest jakaś szansa na uratowanie go czy raczej czeka mnie zakup nowego pakietu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam szanowne Towarzystwo.

 

Nie chce niepotrzebnie zakladac nowego watku dla tak bzdurnego pytania, wiec jesli pozwolicie, postawie je tutaj.

 

Otoz do mojej Futaby uzywam oryginalnych pakietow LiPo i tam jest wszystko jasne: jedno zlacze sluzace jednoczesnie do ladowania i zasilania (balancer zintegrowany jest juz w pakiecie).

 

Ale ostatnio kupilem synowi Turnigy i wyzej wspomniany pakiet Rhino, ktory posiada trzy zlacza. Droga dedukcji ( :D ) wykombinowalem, co nastepuje:

- zlacze z bodajze piecioma kabelkami (pisze z biura, wiec w tej chwili nie mam pakietu przed nosem i nie moge ich policzyc) i duza, biala wtyczka to zlacze balancera

- zlacze z dwoma kabelkami i mala, biala wtyczka to zlacze zasilania aparatury

- zlacze z dwoma kabelkami i czarna wtyczka (pasujaca do serwomechanizmow typu Futaba) to dodatkowe zlacze do ladowania pakietu, gdyz jak mniemam, kable do ladowania zaopatrzone wlasnie w takie wtyczki sa bardziej popularne.

 

Mysle, ze innej mozliwosci nie ma, ale nie chcac zepsuc pakietu lub nadajnika zaraz przy pierwszym podejsciu, dla pewnosci skieruje pytanie do Was: czy wlasciwie wykombinowalem?

 

Dziekuje za uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na TO Dopiero co zamówiłem pakiet do turnigy za 15$ a tu takie coś, totalna załamka :|

"B-Grade Lithium Polymer packs are great for those not-so-important models or testing. They have a high internal resistance (thats bad), normally wont last past 60 full high-discharge cycles and may become puffy over time.

 

B-Grade packs are structurally sound, but lack the performance of our A-Grade packs such as Flightmax, Rhino and TURNIGY."

 

Z jakiego powodu więc ta załamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wlasciwie wykombinowalem?

Moim zdaniem właściwie. To jest pakiet 3S o nominalnym napieciu 11,1V i jedyny błąd jaki możesz zrobić to źle podłączyć polaryzację. A z której wtyczki "weźmiesz" zasilanie to ma już mniejsze znaczenie przy prądach jakie pobiera aparatura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Chciałbym kupić następujący pakiet Turnigy 2650mAh 3S 1C LLF Tx Pack (Futaba/JR) do zasilenia aparatury Turnigy TGY 9x .

 

I mam takie pytanie odnośnie ładowania takich pakietów.

 

Pakiet ma 3 wtyczki - 2 białe i jedną czarną.

 

-Czarna - do podłączenia w aparaturze

- jedna do balancera

- trzecia pojęcia nie mam - rozumiem że do ładowania i że trzeba posiadać odpowiednią przejściówkę?

 

Czy chodzi o coś takiego: XT60 to Micro Losi Charging Adapter

 

Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi w tym problemie - pakietu jeszcze nie kupiłem bo nie wiem jak go potem ładować.

 

A czy taki pakiet pod względem długości życia w aparaturze będzie spokojnie konkurował z Sanyo Eneloop 2000mAh ? Bo pod względem pojemności to 2650 do 16000 mAh na korzyść Eneloop`ów które obecnie siedzą w mojej apce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mogę :shock:

 

Popełniłem po prostu oczywistego babola :crazy: bo przecież przy łączeniu szeregowym sumujemy napięcie a nie pojemność.

 

Mój oczywisty błąd - przepraszam.

 

A jak to w końcu jest z ładowaniem takiego pakietu - nada się ta przejściówka podana w linku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej kupić męską XT60, żeńskie złącze serwa (albo trzypinowy kawałek listwy goldpin) i dwoma przewodami zrobić sobie przejściówkę?

Ewentualnie czymś podobnym do tego: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6507 ładować przez złącze balancera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam takie pytanie odnośnie ładowania takich pakietów.

 

Pakiet ma 3 wtyczki - 2 białe i jedną czarną.

 

-Czarna - do podłączenia w aparaturze

- jedna do balancera

- trzecia pojęcia nie mam - rozumiem że do ładowania i że trzeba posiadać odpowiednią przejściówkę?

Piec postow przed Twoim padlo identyczne pytanie i dwa posty pozniej widnieje odpowiedz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.