Skocz do zawartości

Turnigy - odwrotne podłączenie. Pomocy!


Rydzu

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem ciała i podłączyłem odwrotnie zasilanie do nadajnika :oops: . No i zaśmierdziało. Czy jest na to ratunek. Wygląda, że spalił się "tylko" jeden element.

Porównując ze zdjęciami ze zmiany softu Turnigy 9x, wynikałoby, że jest to kondensator 22uF. Tyle że w moim przypadku mniejszy wymiarowo. Ale mogę się mylić. Proszę o pomoc.

http://picasaweb.google.pl/Irek.rydzu/AlbumBezTytuU#5507561584366496226

Zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bo kondensator 22uF to nie jest ceramiczny, :D tylko elektrolityczny.

Akurat ten to bardziej tantalowy niż elektrolityczny.

 

Rydzu - podeślij link do zdjęcia z którego odczytałeś wartość, będzie mi łatwiej rozpoznać element.

 

Pozdr.,

Michał

Wartość "wydedukowałem" ze zdjęcia z tematu o zmianie softu w Turnigy 9x - to jest ten u góry z lewej, żółty z symbolami:

+226C

30NC1

u mnie jest mniejszy wymiar (chyba tzw. B).

 

__________

Pozdrawiam Rydzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie straty. Oprócz kondensatora zapewne odparowała jeszcze ścieżka na drugiej części obudowy (przy złączu baterii). Widziałam już tak spaloną aparaturę, więc jestem tego praktycznie pewny. Dla pocieszenia dodam, że naprawa ścieżki i wymiana kondensatora przywraca aparaturę do życia.

 

Przy okazji, pojemność tego kondensatora nie jest krytyczna. Możesz znaleźć cokolwiek podobnego (zbliżonego pojemnością - tak żeby się rząd zgadzał) np. ze starego złomu elektronicznego (np spalonej płyty głównej komputera ;)) i będzie ok.

 

Kolejny problem to moduł radiowy. Jeżeli był włożony, to jest spora szansa, że jego też udało Ci się spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radość (małpy co uciekła przed kąpielą) :jupi: .

Wlutowałem 47uF (z napędu DVD), i... działa.

Na szczęście ścieżki nie poszły, a i 2,4 GHz nie dostało.

Miałem więcej szczęścia niż rozumu (jak to u głupich :)).

 

Dziękuje wszystkim za pomoc - zwłaszcza, że to mój powrót do RC ...i od razu taki strzał

 

Temat zamknięty - jeszcze raz dzięki !!!

____________

Pozdrawiam Rydzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.