Skocz do zawartości

Rebelove 3D 1,55m


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w imieniu ojca fana modeli typu fun fly 3D przedstawiam relację z budowy samolotu Rebelowe 3D firmy Topomodel CZ. Na początek kilka słów o modelu i wyposażeniu.

 

Dane modelu :

 

- Rozpiętość 155cm

- Długość 165cm

- Powierzchnia skrzydeł 70dm

- Przewidywana waga z paliwem 2,9kg

 

Wyposażenie :

 

- Silnik taki jak zaleca producent Saito FA 100

- Serwa HS 635HB na stery i HS 81 na gaz

- Zasilanie z pakietu lipo 2S 1500 przez BEC

- Odbiornik Futabowski 8 kanałów Fasta

 

Po otrzymaniu paczki.

 

Już z zewnątrz pudło wyglądało bardzo elegancko, na liście kolorów zaznaczony był zupełnie przypadkowo nasz ulubiony patriotyczny biało-czerwony.

Po zdjęciu budy wszystko pięknie zapakowane w zgrzane woreczki.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Pierwsze do ręki skrzydła i tu wszystko wycinane ręcznie !! 0 lasera Czeska balsa i sklejka :shock: Kadłub, skrzydła bardzo lekkie w rękach ledwo wyczuwalna waga, jak z papieru.

 

Dołączona grafika

 

 

Patrząc dalej złapałem woreczek z akcesoriami i tutaj wszystko ładnie popakowane i oddzielone. Co najważniejsze wszystkie rzeczy są Czeskie solidnie stalowe snapy, laminatowe orczyki sterów, lekki duralowe podwozie i porządne piankowe koła.

Z całego woreczka nie trzeba nic wymieniać jak to bywa w zestawach Made in China.

 

Dołączona grafika

 

PS po wstępnych wyliczeniach możliwe jest osiągniecie 2500g bez paliwa co powinno dać mega małe obciążenie i sporo zabawy nisko nad ziemią ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub, skrzydła bardzo lekkie w rękach ledwo wyczuwalna waga, jak z papieru.

Po przejściu na modele rozmiaru 2,2m to wszystkie mniejsze wydają się jak piórko :D Tak nawiasem mówiąc to troszkę taki model prosi się o napęd elektryczny, ale to kwestia gustu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model występuje w wersji elektrycznej jednak ojciec ma w zapasie Saito i wyznaje zasadę, że musi być warkot i smród :D Jeżeli chodzi o reakcje na gaz to na Saito troche przelatałem elektryków pare tez miałem i przyznam, że Saito jest tak dopracowany, że na paliwie 20% reaguje nawet na najmniejszy ruch manetki gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model występuje w wersji elektrycznej jednak ojciec ma w zapasie Saito i wyznaje zasadę, że musi być warkot i smród :D Jeżeli chodzi o reakcje na gaz to na Saito troche przelatałem elektryków pare tez miałem i przyznam, że Saito jest tak dopracowany, że na paliwie 20% reaguje nawet na najmniejszy ruch manetki gazu.

Więcej zdjęć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ładuję

Już ładuję

 

Serwa na Z-tce i snapku z paczki.

 

Dołączona grafika

 

Motór

 

Dołączona grafika

 

Na gaz zalecają zwykłe serwo w zestawie znajduje się półeczka o rozmiarach 4x2cm jednak poszło serwo mikro HS 81.

 

Dołączona grafika

 

Mocowanie kabinki wg instrukcji, to pręt na wylot i nakrętka z jednej strony totalna maniana.Zrobiliśmy to po swojemu dwie płytki laminatowe z otworami i 2 otworki w kadłubie na śrubki plastikowe M2 tak jak w modelach Krilla.

 

Dołączona grafika

 

Na zasilanie planowo Bec Dulasky 5A liniowy.Układ sprawdził się już w modelu 1,8m

 

Dołączona grafika

 

To co najważniejszy czyli skrzydła są wykonane perfekcyjnie

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I to tyle ze składania modelu bez paliwa zabawka waży 2,55kg czyli poniżej tego co podane jest na stronach internetowych.

 

Model został oblatany i lata lepiej od poprzednich funów ojca ze względu na wagę i zapas mocy.Filmik z oblotu wstawię później.Za 730zł uważam, że ciężko będzie kupić drugi tak ładnie wykonany model szczerze polecam średnio zaawansowanym pilotom jak mój ojciec.Jak sam stwierdził model bardzo przewidywalny i przyjemny w pilotażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek pytasz ogólnie czy chodzi co o Rebevola ?

 

jeśli ogólnie to np tutaj :

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=2193

 

troszkę mniejszy to i cena mniejsza

 

a wykonanie jego jest bardzo dobre i wyszedł im naprawdę lekko.

I co ja z nim zrobię :P ? Szybki przelot na plecach wzdłuż pasa :D? Chyba na tym kończą się jego możliwości... mały, ciężki i nie do 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.