Skocz do zawartości

Sprint


piotrp

Rekomendowane odpowiedzi

Budowa Fauna przedłuża się (brak czasu), a latać nie ma czym na zboczu. Kupiłem zatem model niemal gotowy do lotu. Oto opis i fotki (cytat z mojej strony). Proszę o wypowiedzi na temat wagi modelu.

Model szybowca (niemal gotowego do lotu) z firmy Modellot wyposażyłem w 4 serwa jedenastogramowe Tower Pro SG91R, odbiornik Jeti REX 5 i pakiet składający się z 4 ogniw AAA. Zarówno mocowanie jak i osłony serw wykonałem bardzo lekko. Mimo to po prawidłowym wyważeniu modelu ołowiem jego masa do lotu wynosi 540g. Jak na szybowczyk o rozpiętości 130cm to dość dużo. Mam nadzieję, że mimo to będzie latał równie dobrze, jak wygląda. Jeśli okaże się za ciężki, to będę zmuszony przedłużyć nos modelu. Sprawdzę przy oblotach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kształtuje się obciążenie powierzchni nośnej? Ile byś zyskał na dłuższym nosie?

I przy okazji firma JETI a nie Yeti :P

Obciążenie około 26g/dm2 (powierzchnia około 21dm2 - znalezione w sieci).

Na dłuższym nosie zyskałbym... myślałem o doklejeniu okrągłej nakładki na dezodorant lub coś takiego... z 40g jak sądzę.

Nazwę już poprawiłem - pisałem z pamięci, sorki.

EDYCJA

Teraz widzę, że kiedyś Sprint był produkowany z innymi skrzydłami, o większej powierzchni,więc obciążenie w moim jest większe niż 26g/dm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model , ładna cegła :mrgreen:

 

Mój ceglasty zuni ma 390g ale co tam, rg 15 jest na zbocze i watro go pierw testować jak będzie latał.

 

Widziałem raz smyka na zboczu ale pilot nie umiał nim latać. Wygląda na szybką i zwrotną maszynę.

Dziś pięknie wieje na Starogród aż żal mnie ściska bo jestem akurat w Kołobrzegu - wieje tu 12m/s ale nie ma zbocza ;-(

 

Ja od Września naprawiam Mefisto i będę dalej walczył na Kuj-pom zboczach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny model, myślę, że będzie latał ładnie i szybko na zboczu a masą modelu się nie przejmuj. Ja w Gdańsku a tak pięknie dziś dmucha na Starogród:(

Pięknie, ale porywiście. Właśnie wróciłem. Korzystając z chwilki wolnego oblatałem Sprinta. Daliśmy radę. :)

Dołączona grafika

PS Mocno trzymam model nie bez powodu... huragan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszczed tylko zrobic zaczep mocno z przodu i idealny modelik do strzelania z gumy.

Na Zarze mialem juz go kupowac ( wystawowy model ) pod koniec dnia, ale potem ulewa sie rozpetala i zanim ogarnolem wszystko to chlopaki sie zmyly.

EDIT.

Piotrze i jak wrazenia z latania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie wykonanych lotów wiał nie tylko silny, ale także "porywisty" (nierówny) wiatr, a mimo to model w strefie wznoszenia (przed stokiem) latał tam, gdzie ja chciałem. Beczki wykonuje dobrze. Pętle udawały mi się prawidłowo pod wiatr. Te wykonywane bokiem nie były udane, ale z czasem nauczę się je "podpierać" lotkami i ogonem. W końcu jeszcze nie wyczułem tego latadła. Na razie też nie latam nim tuż przy zboczu - w końcu to nasze wspólne pierwsze minuty. Lądowania były dwa - pierwsze w polu kukurydzy, gdyż pomyliłem kierunki na suwaku i lądowałem z klapolotkami do dołu, zamiast do góry. Drugie wyglądało jak lądowanie Harierem (jak to określił Pupi :) ) - przed zakończeniem lądowania nie opuściłem z wrażenia klapolotek. Klapolotki działają wyraziście, zarówno w zakrętach, jak i po ich opuszczeniu i uniesieniu. Po opuszczeniu model szybciej się wznosi, ale jest nadsterowny. Po uniesieniu staje się stabilny i zmniejsza się siła nośna. Ogólnie - model na silne wiatry będzie w sam raz, na słabsze będzie Faun.

Jestem zadowolony. :)

Jak tam Piotras wrażenia z oblotów - za ciężki czy ok ?

Malinn - polatasz nim, sam ocenisz. :)

Jeszczed tylko zrobic zaczep mocno z przodu i idealny modelik do strzelania z gumy.

Właśnie się nad tym zastanawiam. Jeśli się zdecyduję - jak daleko przed środkiem ciężkości go umieścić?

Taki piękny model rozczłonkowywać to grzech straszny

No i kupiłem go z powodu braku czasu, więc nie będzie mi się chciało przy nim za dużo majstrować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się nad tym zastanawiam. Jeśli się zdecyduję - jak daleko przed środkiem ciężkości go umieścić?

Tylko pamietaj ze to zaczep a nie typowy hak. ( wystarczy ze z kadluba bedzie pod katem wychodzil kawalek 2mm stalowego drutu bez zagiecia jak w haku holownbiczym )

W Birdy DS zaczep jest z samego przodu .BIRDY DS

TAk samo mialem w Crobe i bylo super.

A jak taki start wyglada to mozna zerknac tu STRZAL z GUMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.