Skocz do zawartości

Pakiety Energypower.


Bartosz Mesjasz

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się kupić pakiet 3s1p 1300mah w/w firmy. Na jednej ze stron (za cholerę nie pamiętam adresu) znalazłem info o tym by przed użyciem akumulatora w modelu przeprowadzić cykl ładowania i rozładowania małym prądem . Informacja mnie trochę zdziwiła aczkolwiek stwierdziłem ze nic nie ryzykuje i na pewno lipol na tym nie ucierpi. Cykl ładowania i rozładowania przeprowadziłem 3 razy prądem 300mA używając ładowarki Shark 10 v2 i balansera Thunderpower TP-205V. Ku mojemu zaskoczeniu pakiet podczas ostatniego ładowania przyjął prawie 2400mah !!! :crazy: Trzymając wzorowo napięcie na każdej celi. Spotkał się ktoś kiedyś z czymś podobnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi producenta:

Zalecane jest wykonanie dwóch cykli (ładowanie/rozładowanie) prądem 1C przed pierwszym użyciem akumulatorów, co zapewni im 100% sprawność w okresie normalnej eksploatacji.

Nie zaleca się pierwszych dwóch rozładowań w modelu.

Przed użyciem przeczytaj instrukcję obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu.

Przed weekendem kupiłem pakiet EP 1300mAh 3S.

Założyłem go do Delty z osprzętem FPV, zamiast dotychczasowego RAY 1000mAh 2S.

 

Dziś... nie przepraszam - już wczoraj miałem takie zdarzenie.

Polatałem sobie do wyczerpania pakietu...

Pakując się do powrotu, wsadziłem deltę na puste siedzenie pasażera.

Obok siedziała moja mamusia kochana, totalnie bez znajomości rzeczy.

Dojeżdzamy do domu... godzina jazdy i wtedy mamusia mówi:

" Słuchaj, tu ci tego samolocika jakiś kabel zwisał to ci go podczepiłam..."

Patrzę... Delta włączona... ponad godzinę na włączonym pakiecie. Dobrze, że śmigło nie ruszyło.

W domu szybciutko pod ładowarkę - odmawiamy przyjęcia towaru. Miernik... 2V na pakiecie 3S... :shock: No ładnie, mówię. stówka poszła...

Poczekałem chyba z godzinkę jeszcze, może dwie. Podładowalem w międzyczasie pakiety od FPV, kamery i odbiornika. I tak dla zasady podpiąłem pakiet EP... Patrzę... ładowarka ruszyła. :shock:

Po kilku godzinkach (ładowarka to E-sky, więc pakiet 1300 trochę łąduje) koniec ładowania.

Wszystkie cele naładowane, ponad 4V rowniutko.

 

Jutro znów pomierzę pakiet, bo Zippy np. po nadmiernym rozładoawniu dał się naładować, ale stale tracił napięcie i po 3-4 godzinkach był znów pusty.

 

Zobaczymy, czy EP okaże się lepszy.

 

Jestem w szoku, że pakiet z 2V podskoczył po chwilce odpoczynku na takie napięcie, że go łądowarka przyjęła.

Na wszelki wypadek będę go pilnował. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój regulator nie pika przy niskim napięciu. Po prostu odcina silnik. :? I jak wyszło w praktyce - po cichu wyładowuje pakiecik po odcięciu. Niestety muszę go pilnować.

Tu jednak "ktoś" przypilnował za mnie. Muszę zebrać rodzinkę i dokładnie ich poinstruować, żeby NICZEGO nie ruszali. Choć toczę o to batalię od 3 dekad z miernym skutkiem. :wink: Moja rodzicielka ma obsesję poprawiania wszystkiego co widzi. :crazy: :mrgreen:

 

W szoku jestem nadal... Pakiet wygląda na sprawny. 24h od full rozładowania, naładowany ponownie i ... trzyma. :shock:

Może mu się odbiło na pojemności i żywotności, ale tego na razie nie sprawdzę.

Zippy po takim numerze (noc na drzewie) odmówił dalszej współpracy.

 

Prawdziwe Energy Power... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam tych akumulator od roku. Maja naprawde duzo ladowan- zrezygnowalem z liczenia po 30-40 zaleznie od pakietu, a obecnie maja pewnie ze 3x tyle. Katowalem je ile sie dalo, tzn ladowalem pradem 5C lub więcej (360tki prądem 1,8-2,1A) bez balancera i schodzilem z nimi az odcinal mi regulator. Po takim sezonie sa ciut slabsze, ale wciaz lepsze od akumulatorow rhino/fullymax. W tym sezonie znow postawie na energy power :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.