Skocz do zawartości

Co wybrać.


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zakupić ładowarkę procesorową w HK.

Mam na ten cel (z przesyłką) 47$ odłożone na Paypalu.

Tylko nie wiem, którą z ładowarek wybrać.

 

Chciałbym żeby ładowała Lipole 1 do minimum 4 cel lub więcej.

Nimh/cd oraz PB.

Inne rodzaje ogniw nie są konieczne.

Balancer wbudowany - obowiązkowo, ale dobrzeby było ustawiać regulację ładowania dla każdej celi (do ratowania pakietów).

Dobrze by bylo, gdyby umożliwiała jednoczesne ładowanie dwóch lub więcej pakietów.

Możliwość szerokiej regulacji prądu ładowania/rozładowania.

Mile widziane: pomiar temperatury, ładowanie do określonej pojemności itd.

Oczywiście z dwóch wersji tańśza mile widziana... kupiłoby się coś jeszcze. :twisted:

 

Chciałbym aby ładowarka miała wszystkie niezbędne akcesoria w komplecie.

Wszystkie pakiety mam przystosowane do złącza serwisowego typu ALIGN 2S i 3S (łącze takie samo jak w pakietach i ładowarkach E-sky). Miło zatem było by gdy ładowarka posiada na wyposażeniu takie złączki.

 

Luksusem byłoby dostosowanie do 230V zasilania, ale zasilaną z zasialacza DC też przyjmę pod swój dach. :wink:

 

Zastanawiam się nad:

 

IMAX B6

IMAX B8

IMAXy w wersji AC (najwyżej dołożyłbym, ale w HK chyba jest inne napięcie sieciowe)

ECO 6 (różne moce - myślę, że 50 lub 100W mi wystarczy)

IC6 - droga

Turnigy A-6 z akcesoriami

Turnigy A-8 z akcesoriami.

GT A-6

GT A-6-10 (z czego wynika różnica aż 20$ między tymi modelami? Tym bardziej, że tańśza ładuje większym prądem?)

 

WYbrać coś sensownego z tej listy? Czy może macie inne typy?

Mogę poczekać jesze trochę i powiększyć pulę (co i tak pewnie zrobię, bo chcę kupić parę drobiazgów).

 

PS - Myślałem o zakupie jakiegoś Sharka albo Raytronica, ale ceny w kraju są delikatnie mówiąc - odpychające. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć tylko o GT A6-10.

Miałem tą ładowarkę do pakietów 3s. Spinałem je 2x3s i tak ładowałem.

Niestety wbudowany balanser to jedna wielka porażka.

Różnice na celach wynosiły .15V albo więcej.

Próba kalibracji spaliła na panewce.

Sama ładowarka była ok jednak do pakietów li-po musi być zewnętrzny balancer.

 

Teraz mam iCharger 106B+ i jestem całkiem zadowolony.

Z własnej głupoty ją zepsułem, ale już działa (nigdy nie podłączaj portu balancera przez podłączeniem głównych kabli do ładowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT A6-10 porażka przyciski na taśmie przestały działać po miesiącu musiałem przerabiać

 

po zakupie lepszego balansera służy tylko do ładowania ni-mh

 

co do innego prądu w HK

IMAXy w wersji AC (najwyżej dołożyłbym, ale w HK chyba jest inne napięcie sieciowe)

IMAX B6-AC Charger/Discharger 1-6 Cells

AC 100~240v or 12V DC input

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć tylko o GT A6-10.

Miałem tą ładowarkę do pakietów 3s. Spinałem je 2x3s i tak ładowałem.

Niestety wbudowany balanser to jedna wielka porażka.

Różnice na celach wynosiły .15V albo więcej.

Próba kalibracji spaliła na panewce.

Miałem to samo z IMAXem B6

 

Tak to już jest z tańszymi ładowarkami (zresztą nie tylko) - najlepiej kupić dwie - trzy i wybrać najlepszą :lol:

 

Madrian, jeżeli chcesz ładować po 2 pakiety na raz, to ładowarka musi umożliwiać ładowanie np 2x3 cele czyli 6 cel. Resztę załatwiasz odpowiednią złączką.

 

Z ładowarką, jak z aparaturą, trzeba zainwestować w najlepszą :idea: . Przepraszam za truizm, już się zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mów dalej. :) To bardzo ciekawe. A co rozumiesz pod pojęciem "najlepszą"? :wink:

Jakieś konkretne typy. czy tylko ogólny kierunek? :P

 

Wstępne wnioski są w miarę proste, choć może nie reprezentatywne.

GT-6 - szajs. :ass: Aż dwie opinie z pięciu Spory procent :twisted:

Z drugiej strony, przeglądam sobie temat i ilość tematów pt. "IC - problem" - trochę się w oczy rzuca.To trochę straszy.

 

Jakie nowe propozycje? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby porównać pewną ilość ładowarek (wymienionych przez Ciebie lub nie) trzeba by używać ich wszystkich po kolei. Dodatkowo, tańszy sprzęt ma duży rozrzut jakości. Może się trafić dobry - wszak to kopie tych lepszych i sprawdzonych. To dodatkowo utrudnia korzystanie z opinii innych użytkowników.

 

Ja używałem IMAXa, którego pozbyłem się po tygodniu,

oraz Bantam BC6 Dual Power.

Różnica w cenie - ponad dwukrotna.

Ilość ładowanych celi - ta sama (6)

W komplecie kabelki i przejściówki - znacznie więcej tego było w IMAX B6

Maksymalny prąd ładowania w obu ten sam: 5A

Oprogramowanie, funkcje, właściwie prawie cała instrukcja: identyczne.

Dual Power oznacza możliwość zasilania albo z sieci albo z 12V. Bardzo przydatne.

Mało tego. Można korzystać z wbudowanego w ładowarkę zasilacza 12V i zasilać z niego np Twoją starą ładowarkę.

Ale najważniejsza różnica, to dokładność wyrównywania napięć przez balanser.

w IMAX B6 dokładność ok 4%, a w BC6 niemierzalna miernikiem o dokładności 0.5%

 

ale Bantam BC6 ma też wady.

- Balanser nie radzi sobie z funkcją Storage, jeśli jedne cele są naładowane a inne rozładowane.

- pomimo 5 pamięci, nie wszystkie funkcje da się zapamiętać (np maksymalna pojemność to funkcja zapamiętywana globalnie)

- nie ma w komplecie wszystkich potrzebnych przejściówek

- Po kilku latach używania widzę, że w dającej się przewidzieć przyszłości, będę potrzebował możliwości ładowania 8 lub 10 cel, na przykład po, to żeby ładować jednocześnie 2 pakiety 4-celowe.

 

Z tej ostatniej uwagi należy wysnuć wniosek, że nie należy się przy wyborze ograniczać z wymaganiami na funkcje ładowarki, bo one rosną w miarę jedzenia.

Dodatkowo, ilość ładowanych cel, prąd ładowania, czy możliwość ładowania np LiFe, nie mają praktycznie wpływu na cenę ładowarki.

Za to marka i jakość (a właściwie gwarancja tej jakości) ma na cenę wpływ ogromny.

Jak to w życiu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko muszę na razie wybrać coś budżetowego.

Zdecydowałem się, na ładowarkę 50W. Do czasu aż dojdę do pakietów z prądem ładowania ponad 5A, to jeszcze wody trochę upłynie. :wink:

 

Jak to mówią, jak charta nie masz, to kundel zająca pogoni. A moje pakiety niestety mają tylko chomika do dyspozycji.

 

Zatem na placu boju Zostają:

 

Turnigy A-6

ECO 6 HK

Imax B6.

 

I coś z tego muszę wybrać. Na pewno będzie lepsze, niż to, czym dysponuję aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem na placu boju Zostają:

Turnigy A-6

ECO 6 HK

Imax B6.

 

Miałem z wszystkimi z nich do czynienia. Zdecydowanie IMAX. Dlaczego? "Pierwsze primo" - brak wentylatora. Jak ładujesz w pokoju gdzie siedzisz, to docenisz tą zaletę. Po drugie - port PC bez rzeźbienia. A nuż będziesz chciał skorzystać.

ECO6 ma balancer, ale wymaga zewnętrznej przejściówki - niewygodne. Poza tym wentylek (w Turnigy też) dość głośny.

Teraz wszyscy moi kumple też używają imaxów i są zadowoleni. Balans - zmierzony (a pomiary to moja dziedzina) mieści się w +-0.01V na końcu - najgorszy egzemplarz który widziałem miał chyba +-0.03V. Dramatu nie ma.

 

Zupełnie szczerze polecam. Tyle że ja jestem bardziej spalinowy, ale jakiś planktonik do podładowania mam.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECO6 ma balancer, ale wymaga zewnętrznej przejściówki - niewygodne.

Fakt - zaletą IMAXa jest kilka gniazd balansera wbudowanych w obudowę. Można to nawet wykorzystać do ładowania szeregowo 2 pakietów bez żadnych przejściówek czy rozgałęziaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po kalibracji banacera będzie jeszcze lepiej

Nie wszystkie egzemplarze dają się kalibrować. Nie do końca wiadomo dlaczego, prawdopodobnie da się skalibrować tylko te, których Chińczycy zapomnieli sami skalibrować. Operację podobno można zdobić tylko raz. A może zależy to od wersji softu.

 

Czytając posta proszę zwrócić uwagę na kluczowe słowa "podobno" i "może".

Mnie się w każdym razie nie udało nic skalibrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tej ładowarki od roku jestem bardzo zadowolony ogrom możliwosci

Regulacja balansera jest w menu

Zwracajcie tez uwage na moc ładowarki ile ma W bo to, że pisze 5A nie znaczy ze kazde aku bedzie ładowała pradem 5A

 

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7386&Product_Name=GT_A-6-10_200W_Balance_charger_&_discharger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie. Imax B6 będzie.

Prawdę mówiąc zależy mi na komforcie użycia i funkcjonalności.

Jestem gotów za to nieco dopłacić.

 

Druga sprawa. Imax wymaga zasilacza. Mogę nabyć co prawda wersję AC. Ale przejrzałem zasoby i mam w gratach stary zasilacz komputerowy 230W. 12V stabilne / 8A.

Wystarczy mi taki reaktor, czy lepiej nabyć coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi taki reaktor, czy lepiej nabyć coś innego?

Po diabła taki reaktor? Nie po to doradzam ładowarkę bez wentylatora żeby później katować się takim gratem.

Do imaxa i klonów proponuję zasilacz od starego thinkpada (przed lenovo). Tam nawet wtyczki nie trzeba przerabiać, do tego cichutki i zgrabny.

XBOX to inna liga, ale tu nie trzeba ani takiego prądu, ani takiej cegły.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.