Skocz do zawartości

Wymiana modułu w JR X-3810 na moduł od Turnigy 9X


Rabor

Rekomendowane odpowiedzi

W aparaturze JR X-3810 jest wymienny moduł nadawczy wiec wymiana z 35MHz na 2,4GHz nie jest problemem. Mam Turnigy 9X który leży i się kurzy więc chcę wyjąć z niego moduł, antenę i przełożyć do JR. Moje pytanie jest następujące: Jaki będzie układ kanałów na odbiorniku od Turnigy pracującym z JR?

Aparatura JR na 1 kanale ma gaz, 2 to lotki, 3 wysokość, 4 kierunek itd.

a Turnigy 9X gaz ma na 3 kanale.

Czy wszystko będzie tak jak na odbiornikach JR czy tak jak jest w aparaturze Turnigy 9X gaz na 3 kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może być tak jak w JR albo tak jak w Turnigy jak odbiornik namiesza.

Będzie trzeba przetestować. Zanim zmienię to jeszcze muszę sprawdzić zasięg tych aparatur na lotnisku z pracującym silnikiem elektrycznym. Kiedyś porównywałem zasięgi to JR na 35MHz z odbiornikiem SPCM19 miał 1100m a chińczyk 1500m, ale to był tylko test z odbiornikiem i jednym serwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam

Czy może zamiast tej kombinacji zastosować zestaw Assana?

Czy czymś to się rożni poza ceną?

Chcę zrobić żeby antena na 2,4Ghz była w miejscu obecnej 35MHz, żeby wyglądało jak fabrycznie a nie antena stercząca przy module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mozna, Assan robi modul do JR i sprzedaje to w komplecie z dwoma odbiornikami. Assan jest jednym z lepszych wsrod tanich a na pewno ma najlepszy wybor odbiornikow. Nie wiem czy warto bawic sie w usuwanie oryginalnej antenki. Modul ma ja raczej solidnie mocowana, wyjmujesz modul 35MHz, wkladasz 2.4 i juz.

Jezeli upierasz sie przy swoim - uzylbym modulu uniwersalnego, wlozyl w pudelko od modulu JR (po wybebeszeniu tegoz). Powinno sie zmiescic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.