Skocz do zawartości

Jaki silnik do RWD-5


wesolek96

Rekomendowane odpowiedzi

nie chcę śmiecić na forum a ten temat wydaje mi sie najodpowiedniejszy abym opisał swój problem .

otóż jestem w końcowej fazie budowy modelu RWD-5 wg. planów Skazoo .

w trakcie budowy wprowadziłem kilka zmian w modelu , najważniejsze to : dźwigary płatów oraz krańcowe żebra w obu płatach wykonałem z balsy 4mm , kadłub z depronu 5mm ( ori. - 6mm ) , wręga silnika w miejscu jej klejenia do kadłuba jest dodatkowo wzmocniona listwą 5x3 . cały model jest oklejony papierem śniadaniowym i pomalowany cieniutko lakierami samochodowymi .

całość bez elektroniki waży 440 gram .

 

teraz pora na pytania :wink:

czy standartowy samochodowy silnik ( mam taki akurat ) 27t - 540 nada sie do napędu w połączeniu ze śmigłem 10x6 lub 11x7 ??? czy zastosować jakąś przekładnię czy piasta śmigła może być bezpośrednio na osi w/w silnika ???

czy mozna zastosować pakiet samochodowy NiCd-1600mAh ??? jeśli nie to jaki pakiet i regiel polecacie do w/w modelu i silnika ???

dodam że silnik ze śmigłem waży jakieś 150 gram .

 

z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam - darek

 

PS. nie śmiejcie się , to mój pierwszy model latający ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę śmiecić na forum

forum jest po to, by na nim pisać, byle z sensem i zasadami.

cały model jest oklejony papierem śniadaniowym i pomalowany cieniutko lakierami samochodowymi. całość bez elektroniki waży 440 gram .

To klasyczny błąd początkujących - wszyscy budują czołgi. Jesteś na dobrej drodze do budowy cegły, ale IMO jeszcze dramatu nie ma

 

czy standartowy samochodowy silnik ( mam taki akurat ) 27t - 540 nada się do napędu w połączeniu ze śmigłem 10x6 lub 11x7 ??? czy zastosować jakąś przekładnię czy piasta śmigła może być bezpośrednio na osi w/w silnika ???

PO CO??? wydajny i lekki silnik do tego modelu kosztuje 40zł. A to jest mało wydajna cegła - potrzebuje przekładni w cenie ww. silnika lub będzie kręcić malutkim śmigłem max. 7".

czy mozna zastosować pakiet samochodowy NiCd-1600mAh

Można - świetnie zabezpiecza model przed rozbiciem, nie dopuszczając do startu. Sprawdź ile waży i jakie daje napięcie :mrgreen:

jeśli nie to jaki pakiet i regiel polecacie do w/w modelu i silnika

Czy jest jakiś powód, dla którego żadna z konfiguracji opisanych na tym forum (pewnie co najmniej kilkanaście) nie nadaje się do twoich zastosowań?

 

Ten model jest starannie opisany. Pierwsze loty są wystarczająco trudne, nie ma powodu, żeby sobie utrudniać życie na początku nauki chwytając się prawą ręką za lewe ucho. Jak się znasz - rób co chcesz. Jak się nie znasz - weź relację z sieci i grzecznie powtórz wszystkie kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwarzyłem na forum klika(naście) sposobów na napęd rwd-ki , tylko nie bardzo wiem co by wybrać a druga sprawa to to że chciałbym wykorzystać to co już mam pod ręką ...

 

pakiet waży około 160 gram i daje 7,2v ... boję sie trochę że właśnie cegła wyjdzie :(

 

mógłbym poprosić o linki do wyposazenia np. z allegro ?

 

dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet waży nie dramatycznie, ale te 7,2V jest cienko. Nie przy tej wadze płatowca.

Trzeba by kombinować z wysokoobrotowym silnikiem, a i tak mocy nie będzie dużo.

Może bardziej doświadczony pilot by to wyciągnął w powietrze, ale początkujący nie powinien sobie mnożyć trudności

Dołożysz jeszcze z 200-250g wyposażenia. Do lotu potrzebujesz ok. 100-130W i będzie luksusowo. Silnik 50-60g z kv w okolicach 1050-1200 - pod śmigła 8-9 cali przy pakiecie 3s

Tak, jest kilkanaście sposobów napędu i pewnie każda jest poprawna. Tu nie ma "silver bullet", jest wiele poprawnych odpowiedzi.

 

BTW - ten model był projektowany pod szczotkową 400-tkę i latał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model był projektowany pod szczotkową 400-tkę i latał

stąd właśnie mój dziki pomysł wpakowania 540 i śmigła 10x6 , może z przekładnią :wink:

 

poszperam jeszcze na forum i w sieci , zeby nie zbudować nielota :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.